Dwa medale zdobyli łyżwiarze figurowi Unii Oświęcim w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Brązowi medaliści Unii Oświęcim w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, której tegorocznym gospodarzem jest Śląsk. Łyżwiarze walczyli w Cieszynie. Brązowy medal w solistach A zdobył Sebastian Szymłowski, a srebrny w tej samej kategorii, ale w solistkach A wywalczyła Ada Wawrzyk.
Z dwoma medalami wrócili łyżwiarze oświęcimskiej Unii z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalizację przeprowadzono w Cieszynie, bo gospodarzem tegorocznych igrzysk dla młodzieży jest województwo śląskie.

W solistkach „A” srebrny medal wywalczyła Ada Wawrzyk. Oświęcimianka przegrała z reprezentantką Axla Toruń Agatą Kryger, najlepszą obecnie łyżwiarką w Polsce. Jest nie tylko mistrzynią w seniorkach, ale niedawno pojechała w finale mistrzostw Europy seniorów w Budapeszcie, zajmując 21. miejsce. Przegrać z taką zawodniczką, to żaden wstyd.

Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Jaruga z ŁTŁF Łódź. Miejsca pozostałych oświęcimianek: Aleksandra Kosowska – 7., Elżbieta Gabryszak – 8., Aleksandra Malinkiewicz – 11., Klaudia Hatłas – 16., Izabela Marzec – 17., Barbara Ślusarczyk – 18.

W solistkach „B” najwyżej z Unii sklasyfikowano Annę Zając (4. miejsce). Miejsca innych oświęcimianek: Magdalena Zawadzka – 13., Julia Kasperczyk – 22., Nina Bytomska – 25.

W solistach „A” z brązowego medalu cieszył się Sebastian Szymłowski, a jego klubowy kolega, Krzysztof Harmata, zakończył rywalizację na najgorszym miejscu dla każdego sportowca, czyli tuż poza podium. Zwyciężył Kamil Peteja ze Spinu Katowice, a drugi był Ryszard Gurtler z Ochoty Warszawa.

Z kolei w solistach „B” Szymon Szarek zajął 8. lokatę.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Unia Oświęcim, wyprzedzając Axla Toruń. Z kolei w klasyfikacji wojewódzkiej Małopolska była druga, przegrywając tylko z Mazowszem. Trzecie miejsce zdobyło Kujawsko-Pomorskie.