Feta w OZETACH

Materiał partnera zewnętrznego
13 grudnia 2019 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu odbyło się podsumowanie projektu „Europejska praktyka paszportem do kariery zawodowej”, realizowanego przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

W tym dniu w OZETACH od rana trwał „Dzień włoski”. Każdy uczeń został zaproszony do degustacji pizzy – dania, które wszystkim jednoznacznie kojarzy się ze słoneczną Italią. Na korytarzu rozbrzmiewały włoskie nuty, a uczestnicy projektu serwowali włoskie przekąski i opowiadali o wrażeniach z pobytu we Włoszech. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy u włoskich przedsiębiorców. Przez 4 tygodnie października odbywali oni bowiem praktyki w zawodach: technik logistyk, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. Podczas oficjalnej części podsumowania projektu certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w nim wręczyli dyrektor OZETÓW, pani Grażyna Gawłowska i Wicestarosta Oświęcimski, pan Paweł Kobielusz, który zapewnił, że Powiat Oświęcimski, jako organ prowadzący szkołę, będzie wspierał takie cenne inicjatywy.

Zaproszeni goście, wśród których byli również rodzice biorących udział w projekcie uczniów, po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, wzięli udział w degustacji prawdziwie włoskich dań. Zagraniczny wyjazd był dla młodzieży ciekawym doświadczeniem zawodowym, które z całą pewnością zaowocuje w ich przyszłej pracy. Szkoła zamierza cyklicznie korzystać z dofinansowania unijnego i wysyłać uczniów na zagraniczne praktyki. Już w kolejnym roku w ramach projektu „Europejski start zawodowy” do Włoch wyjadą uczniowie z zawodów: technik informatyk, technik logistyk i technik pojazdów samochodowych.

Dodaj ogłoszenie