Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie spędzić czas nad wodą w okolicy Zielonej Góry. W mieście nie ma kąpieliska z prawdziwego zdarzenia [ZDJĘCIA]

rik
OCHLA

Najbliżej, bo właściwie w granicach starej Zielonej Góry, znajdują się kąpielisko w Ochli oraz tereny po drugiej stronie ulicy - Dzika Ochla. Jednak ten pierwszy akwen jest już bardzo wysłużony i nadaje się do remontu, który zapowiedzieli zielonogórscy radni. Obiekt, należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usytuowany jest na 17 hektarowym kompleksie leśnym w otoczeniu ścieżek rowerowych  4 kilometry od centrum miasta. Basen, zasilany przez potok Pustelnik, ma wymiary 240 x 80 m i głębokość 3 m. Na terenie obiektu istnieje możliwości biwakowania, gry w piłkę siatkową plażową, piłkę nożną plażową, tenisa stołowego. Do dyspozycji dzieci mamy huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice. Po przeciwnej stronie ul.Botanicznej znajduje się 5,5 hektarowy zalew, gdzie można organizować pikniki i łowić ryby.
Basen odkryty czynny jest tylko w sezonie letnim. godz. otwarcia: pn - niedz. 10.00-20.00. Ceny: dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny, młodzież szkolna - 3 zł/cały dzień, dorośli - 5 zł/cały dzień.
OCHLA Najbliżej, bo właściwie w granicach starej Zielonej Góry, znajdują się kąpielisko w Ochli oraz tereny po drugiej stronie ulicy - Dzika Ochla. Jednak ten pierwszy akwen jest już bardzo wysłużony i nadaje się do remontu, który zapowiedzieli zielonogórscy radni. Obiekt, należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usytuowany jest na 17 hektarowym kompleksie leśnym w otoczeniu ścieżek rowerowych 4 kilometry od centrum miasta. Basen, zasilany przez potok Pustelnik, ma wymiary 240 x 80 m i głębokość 3 m. Na terenie obiektu istnieje możliwości biwakowania, gry w piłkę siatkową plażową, piłkę nożną plażową, tenisa stołowego. Do dyspozycji dzieci mamy huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice. Po przeciwnej stronie ul.Botanicznej znajduje się 5,5 hektarowy zalew, gdzie można organizować pikniki i łowić ryby. Basen odkryty czynny jest tylko w sezonie letnim. godz. otwarcia: pn - niedz. 10.00-20.00. Ceny: dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny, młodzież szkolna - 3 zł/cały dzień, dorośli - 5 zł/cały dzień. MOSIR Zielona Góra
Wyjątkowo ciepła wiosna i zbliżające się lato, prowokują powracające od lat pytanie: gdzie w okolicach Zielonej Góry spędzić czas nad wodą. W mieście próżno szukać kąpieliska. Ochla najlepsze lata ma już za sobą, a do pięknych jezior jest jednak kilkadziesiąt kilometrów. To trochę za daleko, jak na krótki wypad za miasto. Jest jednak kilka miejsc, do których warto się wybrać.

OCHLA
Najbliżej, bo właściwie w granicach starej Zielonej Góry, znajdują się kąpielisko w Ochli oraz tereny po drugiej stronie ulicy - Dzika Ochla. Jednak ten pierwszy akwen jest już bardzo wysłużony i nadaje się do remontu, który zapowiedzieli zielonogórscy radni. Obiekt, należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usytuowany jest na 17 hektarowym kompleksie leśnym w otoczeniu ścieżek rowerowych 4 kilometry od centrum miasta. Basen, zasilany przez potok Pustelnik, ma wymiary 240 x 80 m i głębokość 3 m. Na terenie obiektu istnieje możliwości biwakowania, gry w piłkę siatkową plażową, piłkę nożną plażową, tenisa stołowego. Do dyspozycji dzieci mamy huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice. Po przeciwnej stronie ul.Botanicznej znajduje się 5,5 hektarowy zalew, gdzie można organizować pikniki i łowić ryby.
Basen odkryty czytnny jest tylko w sezonie letnim. godz. otwarcia: pn.-niedz. 10.00-20.00. Ceny: dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny, młodzież szkolna - 3 zł/cały dzień, dorośli - 5 zł/cały dzień.
DRZONKÓW
Rekreacyjna pływalnia odkryta w Drzonkowie ma być dostępna dopiero w połowie czerwca. Kiedy jest ładna pogoda przeżywa ona jednak prawdziwe oblężenie. Dla amatorów pływania dostępna jest już pływalnia olimpijska. Otwarta jest ona od godz. 7 do 21 (sobota i niedziela do godz. 20).
ŚWIDNICA
W odległości zaledwie kilku kilometrów od Zielonej Góry znajduje się bardzo ładnie położony zalew. Ten zbiornik retencyjny został zmodernizowany w 2014 r. Mozna nad nim kapać się i opalać. Miejsce do kąpania jest wydzielone poprzez boje i pływaki. Strzeżone jets też przez ratowników.
DROSZKÓW
Jezioro w Droszkowie położone jest 15 km od Zielonej Góry. Swój najlepszy czas przeżywało w latach 70. Choć malowniczo położone, nie jest najlpszym misjecem do pływania, które jest tu zresztą zabronione. Jeziorem opiekuje się sportowe łowisko Natan, które dba, by było czyste i odpowidnio zarybione.
ZABÓR
Od dobrych kilku lat funkcjonuje kąpielisko w Zaborze. Na zadbanej plaży przy pięknej pogodzie spotkać można sporo amatorów spędzania wolnego czasu. Jest tam zielona trawa, a czysta woda w dawnym wyrobisku, tzw. wapniaku, zachęca do kąpieli, tak jak nieduża odległość od Zielonej Góry - ok. 20 km.
CIGACICE
Jak ne nad jezioro, to nad rzekę. Do Cigacic jest zaledwie 10 km i niebawem będzie można dojechać tam ścieżką rowerową. Nad rzeką fukcjonuje przystań, gdzie można odpocząć i smacznie zjeść. Tam też odpływają galary, którymi można zwiedzić rzekę, a także statki Zefir i Laguna.
DĄBIE
To jezioro, które jest stosunkowo blisko położone - ok. 30 km od Zielonej Góry. Można spędzić nad nim czas na małych plażach położonych wokół jeziora. Najlpesze warunki oferuje ośrodek wypoczynkowy Temar. Usytuowany jest on w strefie ciszy i w pasie chronionego krajobrazu. Oferuje domki z tarasem, łazienką, aneksem kuchennym. Na Dąbiu jest m.in. strzeżone kąpielisko, pomosty wędkarskie oraz wspaniała piaszczysta plaża.
PARK WODNY NOWA SÓL
Park Wodny to dawne dzikie kąpielisko zwane Kocim Stawem. Znajduje sie przy al. Wolności w Nowej Soli i jest częścią sąsiedniego Parku Krasnala. Jest tam plaża i ławki, a także atrakce dla dzieci.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto