Hokeiści Aksam Unii zdobyli cenny komplet punktów w Sanoku

Andrzej Rzycki
Oświęcimianie zrewanżowali się hokeistom z Sanoka za finałową porażkę w Pucharze Polski po dogrywce Andrzej Rzycki
Bogatsi o trzy punkty wrócili z Sanoka hokeiści Aksam Unii. Oświęcimianie wygrali z KH Ciarko 3:1, rozstrzygając losy pojedynku w ostatniej tercji. - Sanok to wyjątkowo ciężki teren, dlatego zwycięstwo ma swoją wartość - przekonuje Sławomir Wieloch, drugi trener Aksam Unii.

- Mieliśmy sporo problemów kadrowych. W naszym składzie zabrakło Roberta Krajciego, Mariusza Jakubika, Pawła Droni i Marcina Jarosa. Wygrana jest więc szczególnie cenna - dodaje Sławomir Wieloch.

Biało-niebiescy wyszli na prowadzenie po uderzeniu Marka Modrzejewskiego. Podopieczni Milana Jancuski doprowadzili do wyrównania podczas gry w przewadze. Bardzo dobrze grający między słupkami Krzysztof Zborowski skapitulował dopiero w 30. minucie. Od tego momentu bronił już bezbłędnie, a hokeiści z Oświęcimia wyprowadzili dwa zabójcze ciosy.

Najpierw Waldemar Klisiak zamknął akcję Petra Tabacka, a na 53 sekundy przed końcową syreną Lukas Riha wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem.
W trzydziestej serii gier wygrywali faworyci i w tabeli nie ma większych zmian. Tyszanie wygrali w Nowym Targu, Cracovia pokonała u siebie Zagłębie, Naprzód uległ JKH, a Stoczniowiec przekonująco wygrał w Krynicy.

Aksam Unia utrzymała zatem pięciopunktową przewagę nad JKH Jastrzębie. Do obowiązków ligowych hokeiści powrócą w najbliższy wtorek. Wówczas do Oświęcimia przyjadą hokeiści KTH. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji będą podopieczni Ladislava Spisiaka.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Nastolatek oblał się benzyną i podpalił!