Hokej kobiet: Dwie porażki Unii Oświęcim ze Stoczniowcem Gdańsk

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Oświęcimianki (białe stroje) miały kłopoty ze skutecznością w dwumeczu przeciwko Stoczniowcowi Gdańsk.
Oświęcimianki (białe stroje) miały kłopoty ze skutecznością w dwumeczu przeciwko Stoczniowcowi Gdańsk. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim przegrała we własnej hali ze Stoczniowcem Gdańsk, wiceliderem rozgrywek 2:13 (1:3, 1:5, 0:5) i 0:5 (0:0, 0:2, 0:3). Przed zakończeniem fazy zasadniczej podopieczne Roberta Piechy zagrają we własnej hali z Naprzodem Janów.

- Jak zwykle mieliśmy kłopoty ze strzelaniem goli natomiast rywalkom wchodziło wszystko – zwrócił uwagę Robert Piecha, trener oświęcimianek. - Wynik pierwszego spotkania jest zdecydowanie za wysoki. Zazwyczaj pierwsza bramkarka była oparciem dla zespołu, a tym razem miała słabszy dzień. Może wielu trudno będzie w to uwierzyć, ale graliśmy ładny hokej i wynik jest dla nas krzywdzący. Dowodem na to jest wynik drugiego spotkania, w którym polegliśmy w honorowych rozmiarach.

Oświęcimianki do końca fazy zasadniczej nie poprawią miejsca w tabeli. Wiadomo, że w play-off zmierzą się z tyskimi Atomówkami. - To dlatego dwumecz przeciwko janowiankom będzie dla nas próbę generalną przed play-off – uważa trener Piecha.

Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 2:13 (1:3, 1:5 0:5)
Braki:
0:1 Berecka (Rykaczewska) 4, 0:2 Bodus (Bigos) 14, 1:2 Michałek (Metyk) 18, 1:3 Berecka (Onyszenko) 20, 1:4 Siejka (Onyszenko) 25, 1:5 Bigos 28, 2:5 Strzelecka (Michałek) 28, 2:6 Bigos (Bodus) 29, 2:7 Kasprzycka (Bigos) 30, 2:8 Bereka (Bodus, Banaś) 34, 2:9 Bigos (Rykaczewska, Kamińska) 41, 2:10 Siejka 47, 2:11 Siejka (Nowak) 52, 2:12 Siejka (Onyszenko, Berecka) 55, 2:13 Onyszenko 60.

Sędziowali: Artur Hyliński, Zbigniew Wolas (Oświęcim) Kary: 4 – 10 minut.

Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk 0:5 (0:0 0:2 0:3)
Bramki:
0:1 Bigos (Rykaczewska, Kasprzycka) 33, 0:2 Rykaczewska (Bigos) 33, 0:3 Onyszenko 47 (karny), 0:4 Tokarska (Błaszak) 47, 0:5 Rykaczewska (Onyszenko) 54.

Sędziowali: Michał Baca i Jacek Szutta (Oświęcim). Kary: 8 – 2 minut.

Unia: Chodak (od 35 Pieczyk, która zagrała cały drugi mecz) – Ferszt, Kozłowska; Michałek, Strzelecka, Klatka – Kot, K. Zaborska; Metyk, Wawrzyk, Churas – A. Zaborska, Trethan.

W innych meczach: Kozice Poznań – Polonia Bytom 0:26 i 0:26, Atomówki Tychy – Naprzód Janów 3:4 i 3:5. Pauza: KS 1906 Cracovia.

1.Polonia............21.......57.....231-32
2.Stoczniowiec....22.......53.....159-45
3.Naprzód..........22.......41......116-54
4.Atomówki........23.......38......107-66
5.Unia...............22........29......85-77
6.Kozice.............22........8......22-209
7.Cracovia..........22........5.....18-255

Sportowy24.pl w Małopolsce

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie