Hokej. Premierowy falstart Re-Plast Unii Oświęcim w Toruniu. Udało się jedynie uniknąć kompromitacji

Inauguracja sezonu hokejowej ekstraklasy (10 września 2021). Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim 6:4. Andrej Themar (niebieski strój) i jego koledzy z Oświęcimia, zbyt późno zaczęli strzelać gole w Toruniu. Jerzy Zaborski
Nie było przypadku w dwóch sparingowych porażkach oświęcimian we własnej hali z Energą. W premierze sezonu hokejowego 2021/22 (10 września 2021), Re-Plast Unia zagrała w Toruniu. Gospodarze ustawili losy meczu w tercji otwarcia. Oświęcimianie zbyt późno wzięli się do odrabiania strat. Udało im się uniknąć kompromitacji.

Torunianie otworzyli wynik podczas gry w liczebnej przewadze, pokazując rywalom, jak się powinno rozgrywać ten element hokejowego rzemiosła.

Oświęcimianie nie zdążyli jeszcze ochłonąć, a Patryk Kogut wpisał się na listę strzelców, kończąc trójkową akcję. Podobnie było na 100 sekund przed pierwszą przerwą.

Oświęcimianie zaczęli strzelać gole dopiero wtedy, kiedy głęboko w oczy zajrzało im widmo kompromitacji. Udało się jej uniknąć, ale punkty zostały w Toruniu. Straty z pierwszych dwóch tercji okazały się nie do odrobienia.

Ambitne zapowiedzi oświęcimian na razie nie znalazły potwierdzenia na lodzie.

Może zatem trochę pomilczymy...

Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim 6:4 (3:0, 2:0, 1:4)

Bramki: 1:0 Syty – K. Kalinowski 13, 2:0 Kogut – K. Kalinowski – Jaworski 16, 3:0 Kogut – Kozłow – Lehtimaki 19, 4:0 K. Kalinowski – Szabanow – Syty 33, 5:0 Szabanow – Szkodenko 40, 6:0 Kogut 46, 6:1 Themar – Da Costa – Dudas 47, 6:2 Krzemień – S. Kowalówka – Oriechin 48, 6:3 S. Kowalówka – Oriechin – Krzemień 50, 6:4 Krzemień – S. Kowalówka – Glenn 54.

Energa: Molder – Rodionow, Szkodenko; Huhdanpaa, Arrak, M. Kalinowski – Szkrabow, Kozłow; Kogut, K. Kalinowski, Lehtimaki – Zieliński, A. Jaworski; Szabanow, Syty, Limma – Skólmowski, Shafer – Zając, Karczocha, Dołęga.

Re-Plast Unia: Saunders – Wishart, Glenn; Philips, Carlsson, Skinnars – Dudas, MacDonald; Themar, Dziubiński, Da Costa – P. Noworyta, Bezuszka; S. Kowalówka, Krzemień, Krzemień; M. Noworyta, Paszek; Wanat, Trandin, Sołtys.

Sędziowali: Paweł Breske (Jastrzębie) i Patryk Pyrskała (Katowice). Kary: 6 - 12. Widzów: 1250.

Inne mecze 1. kolejki:

Ciarko Sanok – GKS Tychy 0:2, Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 2:5, Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 4:3 po karnych.