Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice. Koniec zwycięskiej serii oświęcimian. Mistrz Polski górą w Oświęcimiu

Ekstraklasa hokejowa: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 1:4.
Ekstraklasa hokejowa: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 1:4. Jerzy Zaborski
Skończyła się zwycięska seria Re-Plast Unii w hokejowej ekstraklasie. Po pięciu meczach, tym w Oświęcimiu czerwone światło podopiecznym Nika Zupancicia zapalił mistrz Polski – katowicki GKS. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Katowiczanie objęli prowadzenie grając w liczebnej przewadze. Potrzebowali zaledwie 24 sekund odsiadki Krystiana Dziubińskiego.

Oświęcimianie wyrównali w 13 minucie. Tak im się przynajmniej wydawało. Sędziowie gola najpierw uznali, ale z reklamacją do nich udał się kapitan katowiczan i arbitrzy zaczęli naradę. W jej efekcie gola anulowano, a gra została wycofana do tercji obronnej oświęcimian. Orzeczono uwolnienie.

W miejscowych na chwilę „zagotowała” się krew i zaczęli ostro walczyć. Jednak szybko ich zapędy ostudził Hampus Olsson, podwyższając prowadzenie katowiczan. Tuż przed pierwszą przerwą strzał spod bandy Brandona Magee znalazł drogę do siatki i sytuacja oświęcimian stała się bardzo trudna.

- Dziwna sytuacja z nieuznanym golem w pierwszej tercji podcięła nam skrzydła. Widać było do końcowej syreny, że nie byliśmy sobą, czyli zespołem ze zwycięskiej serii – powiedział Jan Sołtys, napastnik oświęcimian.

W drugiej części oświęcimianie mieli kilka dobrych pozycji strzeleckich, lecz dobrze dysponowany John Murray bronił wszystko.

Tuż przed drugą przerwą Hampus Olsson i Christian Blomqvist zmarnowali wyborne okazje do postawienia pieczęci na zwycięstwie katowiczan. Jednak w 46 sekundzie trzeciej odsłony Shigeki Hitosato płaskim strzałem w bliższy róg zdobył czwartą bramkę dla katowiczan, która definitywnie przesądziła o pierwszej porażce oświęcimian w tym sezonie.

- O losach spotkania zdecydowała pierwsza tercja. Trudno odrobić trzybramkową stratę, skoro na lodzie potykały się najlepsze zespoły minionego sezonu. To nie był nasz dzień – skwitował Nik Zupancić, trener oświęcimian.

- Zagraliśmy solidny hokej, co było widać od początku spotkania i mieliśmy cały mecz pod kontrolą – stwierdził Jacek Płachta, trener katowiczan.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Fraszko (Magee, Pasiut) 3, 0:2 Olsson (Blomqvist) 14, 0:3 Magee (Wanacki, Fraszko) 19, 0:4 Hitosato (Monto, Lehtonen) 41, 1:4 Cichy (Paakin, Pangiełov-Jułaszew) 59.

Re-Plast Unia: Lundin – Jerofejevs, Pangielov-Judłaszew; Padakin, Cichy, Szczerucha – Djukov, Jakobsons; Da Costa, Dziubiński, Laakso – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Denyskin – M. Noworyta, Paszek; Ahopelto, Wanat, Sołtys.

GKS Katowice: Murray – Kolusz, Rompkowski; Magee, Pasiut, Fraszko – Wanacki, Mikkola; Monto, Smal, Blomqvist – Wajda, Kruczek; Pulkkinen, Lehtonen, Ciepielewski – Maciaś, Musioł; Hitosato, Olsson, Bepierszcz.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski (Sosnowiec) i Bartosz Kaczmarek (Bytom). Kary: 7 – 2 minut. Widzów: 1600.