Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim – JKH Jastrzębie. Oświęcimianie najpierw grali powoli, ale cierpliwością zrobili swoje, biorąc pełną pulę

Ekstraklasa hokejowa: Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:0.
Ekstraklasa hokejowa: Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:0. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim pokonała we własnej hali JKH GKS Jastrzębie, ale jej sukces rodził się w bólach. Gdyby miejscowi wykorzystali połowę swoich sytuacji, wynik byłby dwucyfrowy. Jastrzębianie wciąż pozostają bez punktu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Oświęcimianie wypracowali sobie kilka korzystnych akcji w drugiej części premierowej odsłony. Po zakończeniu kary Petera Bezuszki, Pavel Padakin nie znalazł sposobu na ostatnią instancję rywali. Z kolei Aleksandr Jerofejevs w dwójkowej akcji, mógł złamać ją do środka i szukać strzału zamiast szukać partnera. Na koniec zmarnowanych szans w poprzeczkę trafił Sebastian Kowalówka.

Statystyki nie stawiały jastrzębian w korzystnym świetle. Trzy porażki i tylko jedna strzelona bramka sugerowały, że podopieczni Roberta Kalabera mają kryzys.

Jednak pierwsze fragmenty spotkania należały do jastrzębian, którzy – choć spóźnili się do Oświęcimia – więc mecz miał 15-minutowy poślizg, to sprawiali bardziej zdeterminowanych na lodzie.

- Zawsze mamy dobry początek meczu. Młodzi chłopcy walczą, ale – jak szybko nie zdobędziemy gola – nasza dyscyplina taktyczna zaczyna się powoli „rozjeżdżać” – tłumaczył Robert Kalaber, trener jastrzębian.

Na 110 sekund przed przerwą Josef Mikyska trafił do siatki, lecz sędziowie po analizie wideo gola nie uznali, orzekając spalonego w polu bramkowym.

W drugiej części oświęcimianie pozycji bramkowych mieli ze czterdzieści, ale nikt nie potrafił krążka w siatce zmieścić. Dopiero w podwójnej przewadze Paweł Padakin zmusił bramkarza jastrzębian do kapitulacji.

Jastrzębianie mieli wcześniej także dwie wyborne okazje do otwarcia wyniku, ale dobrze spisał się Linus Lundin.

Oświęcimianie długo walczyli o postawienie pieczęci na wygranej. Dokonał tego Tommi Laakso, poprawiając z bliska strzał Pawło Padakina podczas gry w liczebnej przewadze. Na koniec trafił kapitan Krystian Dziubiński.

- Jastrzębie to dobry zespół, więc jak szybko nie zdobyliśmy gola, to liczyła się cierpliwość. W końcu trafiliśmy, w podwójnej przewadze – zwrócił uwagę Krystian Dziubiński, kapitan oświęcimian.

- W meczach „na styku”, kiedy obrona dobrze funkcjonuje, a bramkarze spisują się rewelacyjnie, wykorzystanie podwójnej przewagi, przez ponad dwie minuty, jest obowiązkiem – podkreślił Krzysztof Majkowski, II trener oświęcimian.

- Po raz kolejny przegrywamy przez szkolne błędy, które nie powinny się zdarzyć na poziomie ekstraklasy. W dodatku zawsze popełnia je ten sam obcokrajowiec, Erik Szevczenko, który powinien ciągnąć zespół, a nie pomagać rywalom w zdobywaniu goli – żałował Robert Kalaber, trener jastrzębian.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Padakin – Cochy 39, 2:0 Laakso – Padakin 55, 3:0 Dziubiński 58.

Re-Plast Unia: Lundin – Jerofejevs, Pangielov-Judłaszew; Padakin, Cichy, Szczerucha – Djukov, Jakobsons; Da Costa, Dziubiński, Laakso – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Denyskin – M. Noworyta, Paszek; oraz Ahopelto, Wanat, Sołtys.

JKH Jastrzębie: Balizs – Górny, Bryk; Pelaczyk, Paś, Urbanowicz – Jansons, E. Sevczenko; Sinegubovs, Freidenfelds, Kaleinikovas – Viinikainen, Kostek; Mikyska, Svec, Korkiakoski – Kamieniew, Horzelski; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Sędziowali: Robert Długi i Mateusz Niżnik (Nowy Targ). Kary: 4 – 8 minut. Widzów: 1200.