Hokej. Szybkie strzały, czyli Re-Plast Unia Oświęcim, lider ekstraklasy, rozbił w Sosnowcu miejscowe Zagłębie

Ekstraklasa hokejowa: Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 1:7.
Ekstraklasa hokejowa: Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 1:7. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim, lider hokejowej ekstraklasy, trzecią rundę zakończył zwycięstwem w Sosnowcu nad miejscowym Zagłębiem. Oświęcimianie szybko ustawili sobie mecz z rywalem z dolnych rejonów tabeli.

Dzień przed wyprawą do Sosnowca włodarze oświęcimskiego klubu zrezygnowali z usług Romana Graborenki. Białoruskiemu obrońcy wygasł miesięczny kontrakt, który nie został przedłużony. Zawodnik nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Oświęcimianie są w cyklu potyczek z rywalami z dołu tabeli. O ile u siebie w potyczce przeciwko przetrzebionym kadrowo sanoczanom na pierwszego gola czekali do 36 minuty, by ostatecznie wygrać 4:0, tak w Sosnowcu po raz pierwszy „czerwona latarnia” nad bramką rywali zapaliła się już w 53 sekundzie. Po upływie kolejnych 56 sekund Teddy Da Costa wykorzystał liczebną przewagę.

Przyjezdni poszli za ciosem. Po strzale Kristapsa Jakobsonsa spod linii niebieskiej, Michael Cichy zmienił lot krążka i Patryk Speszny był bezradny i po tym golu opuścił swój posterunek. Jeszcze przed pierwszą przerwą kapitan gości, Krystian Dziubiński, zaatakował ze skrzydła, uderzając w przeciwne „okienko”.

Sosnowiczanie walczyli z Unią Oświęcim o honor

Wynik z premierowej odsłony na tyle ustawił mecz, że do końcowej syreny jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa oświęcimian. Sosnowiczanie walczyli o honorowe trafienie. Udało im się tego dokonać po błędzie defensywy przyjezdnych. Pawlenko otrzymał krążek wprost na łopatkę kija, więc nie mógł zmarnować takiego prezentu.

Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)

Bramki: 0:1 Padakin – Jerofeev 1, 0:2 Da Costa – Denyskin – Cichy 2, 0:3 Cichy – Jakobsons 5, 0:4 Dziubiński – Ahopelto 12, 0:5 Laakso – Ahopelto – Padakin 26, 0:6 Laasko – Prusak 40, 1:6 Pawlenko 49, 1:7 Da Costa – Pangiełow 56.

Zagłębie: Speszny (do 5 min. Lipiński) – Kotlorz, Motłoch; Witecki, Kozłowski, Kogut – Andriejkiw, Khoperia; Piotrowicz, Rzeszutko, Bernacki – Michałowski, Krawczyk; Sikora, Bucenko, Dubinin – Luszniak, Opiłka; Pawlenko, Łoza, Rzekanowski.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Jakobsons, Pangiełow; Da Costa, Cichy, Denyskin – Djukov, Jerofeev; Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta; Prusak, Wanat, Laakso.

Sędziowali: Paweł Kosidło (Opole), Mateusz Niżnik (Nowy Targ). Kary: 12 – 2 minut. Widzów: 600.

Inne mecze:

Marma Ciarko STS Sanok – JKH Jastrzębie 3:4 po dogrywce (0:1, 1:1, 2:1, dog. 0:1)

KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:2 po dogrywce (0:0, 1:0, 0:1, dog. 0:1)

GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)