Ekstraklasa hokejowa: Marma Ciarko STS Sanok - Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim 0:2. Jerzy Zaborski
Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim wygrał wyjazdowe spotkanie z Marmą Ciarko STS Sanok. Podopieczni Nika Zupancicia wykazali się konsekwencją godną lidera hokejowej ekstraklasy. Czwartą, przedostatnią rundę fazy zasadniczej, oświęcimianie zakończą przed własną publicznością potyczką przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.

Oświęcimianie, walcząc o utrzymanie się na fotelu lidera, nie mogą sobie pozwolić na straty punktów, a już zwłaszcza z niżej notowanymi rywalami.

W Sanoku musieli się wykazać cierpliwością, żeby zadać cios. Przed pierwszą przerwą Andriej Denyskin wyjechał przed bramkę, uderzając pod poprzeczkę. Dominik Salama nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po przerwie oba zespoły miały okazje do zdobycia gola. Jednak dobrze spisali się bramkarze.

Przyjezdni szukali drugiego trafienia, dającego im większy komfort gry. Denyskin skorzystał z prezentu Karlssona, przejmując krążek, lecz przestrzelił (42 min).

Dopiero Kristaps Jakobsons podwyższył prowadzenie oświęcimian, wykorzystując podanie zza bramki od Pawło Padakina.

Chwilę później Padakin stanął przed szansą „zamknięcia” meczu. Nie udało mu się jednak wykorzystać karnego.

W 58 min tym razem sanoczanie dostali karnego, lecz Niko Ahoniemi nie zdobył kontaktowego gola. Miejscowi szukali go w ostatniej minucie, grając bez bramkarza. Oświęcimianie nie dali sobie zrobić krzywdy.

Marma Ciarko STS Sanok - Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Denyskin – Cichy – Djukov 19, 0:2 Jakobsons – Padakin – Ahopelto 51.

STS Sanok: Salama – Valtola, Karlsson; Heikkinen, Tamminen, J. Lorraine – Łysenko, Florczak; E. Lorraine, Makela, Ahoniemi – Biłas, Hoglund; Harlia, Mocarski, Filipek – Dobosz, Rąpała; Sienkiewicz, Miccoli, Ginda.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Jakobsons, Djukov; Szczechura, Cichy, Denyskin – Bezuszka, Jerofeev; Laakso, Ahopelto, Padakin – M. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Da Costa – Prusak, Dudkiewicz, Sołtys.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski (Sosnowiec), Patryk Kasprzyk (Bydgoszcz). Kary: 6 – 6 minut. Widzów: 1800.