Hokej. Unia powalczyła z Cracovią, ale mistrz Polski był skuteczny i miał Krystiana Dziubińskiego

Nie było niespodzianki w derbach Małopolski hokejowej ekstraklasy. W Oświęcimiu miejscowa Unia do połowy meczu postawiła się mistrzom Polski, Comarch Cracovii.

Początek był spokojny w wykonaniu obu stron. Być może miejscowi nieco uśpili czujność mistrzów Polski, bo Patryk Malicki najeżdżając z lewej strony starał się przeciągnąć wzdłuż bramki Rafała Radziszewskiego. Wydawało się, że sytuacja jest stracona, ale młody napastnik zdołał wycofać krążek, więc uderzenie Wojciecha Wojtarowicza do pustej bramki było formalnością.

Strata gola rozdrażniła mistrzów do tego stopnia, że w 72 s zdobyli dwa gole; najpierw wykorzystując przewagę (na karze odpoczywał nowy nabytek oświęcimian Adam Rufer. Do jej zakończenia brakowało 41 s, kiedy Krystian Dziubiński zmienił lot krążka uderzonego przez Macieja Urbanowicza), a potem, odbity krążek przez Michała Fikrta, przy braku asekuracji obrońców, do pustej bramki wrzucił Petr Kalus.

Po zmianie stron oświęcimianie potrzebowali 8 s kary technicznej gości, by Jakub Saur doprowadził do remisu. Jednak 62 s później Dziubiński z łatwością wjechał w tercję obronną oświęcimian i trafił pod poprzeczkę. Potem Sykora z bliska wykorzystał podanie od Kalusa i wydawało się, że miejscowi mają mecz pod kontrolą.

Jednak w połowie drugiej tercji złapali trzy kary i w efekcie przez blisko dwie minuty bronili się w podwójnym osłabieniu. Po jego przetrzymaniu Dziubński z bliska zdobył piątą bramkę i opuszczenie przez Michała Fikrta swojego posterunku oznaczało, że miejscowi zaczęli już myśleć o kolejnym meczu, choć do końca szukali kolejnych goli. Goście byli jednak bezwzględnie wykorzystywali kolejne potknięcia oświęcimian.

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)
Bramki:
1:0 Wojtarowicz (Malicki) 13, 1:1 Dziubiński (Urbanowicz, Kapica) 18, 1:2 Kalus (Sykora, Da Costa) 20, 2:2 Saur (Haas) 27, 2:3 Dziubuński (Kruczek) 28, 2:4 Sykora (Kalus, Zib) 30, 2:5 Dziubiński (Szinagl) 39, 3:5 Rufer (S. Kowalówka, Daneczek) 41, 3:6 Dziubiński (Szinagl, Mateusz Rompkowski) 45, 3:7 Słaboń (Drzewiecki, Dutka) 56.

Unia: Fikrt (od 39 Łazarz) – Vosatko, A. Kowalówka; S. Kowalówka, Daneczek, Rufer – Paszek, Gabryś; Tabaczek, Haas, Piotrowicz – Gębczyk, Saur; Wojtarowicz, Wanat, Malicki.

Comarch Cracovia: Radziszewski – Dąbkowski, Zib; Kalus, Da Costa, Sykora – Kruczek, Novajovsky; Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Mateusz Rompkowski; Domagała, Dziubiński Szinagl; Dutka, Noworyta; Drzewiecki, Słaboń, Zygmunt.

Sędziował: Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: 4 – 14 minut. Widzów: 1000.

Inne mecze:

PGE Orlik Opole – Polonia Bytom 4:3 po dogr., SMS PZHL – Tauron Katowice 1:11, JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:4.