Huragan w Toronto

(PG)
W jedynym wtorkowym meczu w NHL Carolina Hurricanes pokonała w Toronto miejscowych Maple Leafs 7:1. tak wysoki wynik jest rzadkością w najlepszej hokejowej lidze świata.

W jedynym wtorkowym meczu w NHL Carolina Hurricanes pokonała w Toronto miejscowych Maple Leafs 7:1. tak wysoki wynik jest rzadkością w najlepszej hokejowej lidze świata. "Huragany" po raz ostatni wygrali różnicą sześciu bramek 31 stycznia 2006 roku (z Montreal Canadiens 8:2).

Gospodarze objęli prowadzenie w 5 minucie pierwszej tercji po strzale Bryana McCabe. Asystę przy bramce McCabe'a zaliczył Mats Sundin i zdobył 916 punkt w NHL, w barwach "Klonowych liści". Tyle samo punktów ma także najlepszy do tej pory w historii klubu Darryl Sittler (gracz Toronto w latach siedemdziesiątych).
Po raz pierwszy w szeregach gospodarzy pojawił się Jason Blake, po tym jak poinformował o odkrytej u niego białaczce (ale odmiany charakteryzują się dużym stopniem wyleczalności). Goście w całym meczu oddali aż 39 strzałów na bramkę Vasa Toskali, zaś gospodarze zatrudniali Johna Grahame'a 28 razy. Torinto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 1:7 (1:2, 0:2, 0:3). Bramki: McCabe - J. Williams, Stillman, M. Cullen, Whitney, Walker, Hamilton, E. Staal.