I liga siatkarzy: Falstart Kęczanina we Wrześni, wracają stare grzechy

Kęczanin przegrał na inaugurację sezonu I ligi siatkarzy we Wrześni z miejscowym Krispolem 0:3.
Kęczanie mieli nadzieję, że w hali siódmej ekipy poprzednich rozgrywek I ligi siatkarzy ugrają choćby punkt. Początek spotkania zapowiadał, że mogą powalczyć nawet o coś więcej. Niestety, w przypadku podopiecznych Marka Błasiaka wróciły stare przywary. Wystarczyło kilka złych piłek i spuścili głowy w dół, co nie zdarzyło się wcześniej w żadnym z wielu sparingów rozegranych przed sezonem.

W premierowej odsłonie miejscowi fani przecierali oczy ze zdumienia, widząc na tablicy wynik 5:10. Gospodarze popełniali tak wiele własnych błędów, że ich szkoleniowiec szybko poprosił o czas, bo przyjezdni odskoczyli nawet na siedem punktów.
Z czasem zrobiło się 12:17, a potem 15:18. Jednak przy stanie 20:24 wydawało się, że to jednak goście będą cieszyć się z wygranej, która dodałaby im pewności w kolejnych odsłonach.

- Mieliśmy tego seta na wyciągnięcie ręki – komentował Marek Błasiak, trener Kęczanina. - Być może chłopcom wydawało się, że ten set sam się jakoś wygra. Pomylili się i dlatego drogo za to zapłacili.

Zamiast pewności, do gry kęckich siatkarzy wkradała się niepewność. Owszem, było jeszcze 7:8, ale potem do głosu doszli gospodarze. Zaczęli systematycznie powiększać przewagę, a w grze przyjezdnych coś pękło. - _Sami ukręciliśmy na siebie bat, fundując sobie walkę pod presją _– ocenił trener Błasiak.

Przyjezdni starali się wrócić do gry w trzeciej partii, żeby przeciągnąć rywalizację ponad ich minimalną liczbę. Do pierwszej przerwy technicznej mieli kontakt z gospodarzami. Jednak od stanu 16:9 miejscowi przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Wiadomo było, że pełna pula pozostanie we Wrześni.

- Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że we Wrześni zagraliśmy najgorsze dwa sety na przestrzeni kilku ostatnich tygodni okresu przygotowawczego, w którym graliśmy wiele spotkań w przeciwnikami różnego kalibru – Marek Błasiak nie starał się szukać usprawiedliwień dla swoich zawodników.

Krispol Września – Kęczanin Kęty 3:0 (29:27, 25:16, 25:22)

Kęczanin: Macionczyk, Błasiak, Pietruczuk, Biegun, Behrendt, Macek, Mariański (libero) oraz Ciupa, Ogrodniczuk, Gaweł, Szpyrka, Gandyk.