II liga siatkarzy. MKS Andrychów opamiętał się w porę i pokonał AZS Politechnikę Opolską

Trener MKS Andrychów Rafał Legień w drugim secie musiał się często podrywać z ławki, żeby mobilizować swoich podopiecznych. Fot. Jerzy Zaborski
MKS Andrychów pokonał we własnej hali AZS Politechnikę Opolską (3:1), zespół z dołu tabeli II ligi siatkarzy (grupa V, śląska). Miejscowi mieli chwilę dekoncentracji.

Gospodarze powinni byli to spotkanie wygrać w minimalnej liczbie odsłon. W drugoej partii prowadzili już przecież 19:16, ale nieoczekiwanie ją przegrali.

- Opamiętanie przyszło w porę, więc nie przerobiliśmy powtórki z historii, z meczu we własnej hali z Górnikiem Radlin, kiedy przegraliśmy z jednym z ligowych outsiderów – zwraca uwagę Tomasz Rupik, II trener MKS. - Już na samo wsponienie tamtego spotkania dostajemy “gęsiej skórki”. Jeśli graliśmy na swoim poziomie rywale nie mieli na parkiecie zbyt wiele do powiedzenia.

Teraz w lidze nastąpi tygoniowa przerwa. Seniorzy ustąpią pola rozgrywkom młodzieżowym.

MKS Andrychów – AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra 3:1 (25:16, 24:26, 25:12, 25:13)
MKS: Naliwajko, Gaweł, Zmarz, Przystał, Jarzyna, Ściślak, Guzdek (libero) oraz Munik, Maryon, Mamica, Gawina.

Inne mecze:

TS Volley Rybnik – ZASKA Strzelce Opolskie 3:0 (25:22, 25:22, 37:35); BBTS II Bielsko-Biała – TKS Tychy 0:3, MKS II Będzin – Górnik Radlin 3:2, MCKiS Jaworzno – AT Jastrzębski Węgiel 3:1, GKS II Katowice – Kęczanin Kęty 3:2.