II liga siatkarzy: MKS Andrychów pokonał lidera, TS Volley Rybnik

Andrychowianin Jakub Gaweł (z prawej) był najlepszym zawodnikiem meczu, w którym MKS pokonał we własnej hali TS olley Rybnik 3:1, lidera grupy V (śląskiej) II ligi siatkarzy. Fot. Jerzy Zaborski
Mocnym akcentem rozpoczął MKS Andrychów walkę o punkty po przerwie świąteczno-noworocznej, pokonując we własnej hali TS Volley Rybnik, lidera II ligi siatkarzy (grupa V, śląska).

W pierwszej partii gospodarze zagrali dobrze, ale nie znaleźli sposobu na lidera. - Choć mieliśmy mocną i ryzykowną zagrywkę, to jednak rybniczanie bardzo dobrze ją przyjmowali i ten element zdecydował, że musieliśmy gonić wynik – uważa Tomasz Rupik, II trener andrychowian.

Po zmianie stron andrychowianie prowadzili cały czas. O trzecim secie można powiedzieć, że był grą błędów. Gospodarze popełnili ich mniej i dlatego byli bliżsi wygranej.

W czwartej odsłonie andrychowianie musieli gonić wynik. W jej połowie doprowadzili do remisu, aż wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. - Było to nasze najlepsze spotkanie w tym sezonie – twierdzi trener Rupik. - Wreszcie zagraliśmy równe spotkanie, nie było przestojów w grze.

Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem meczu był andrychowianin Jakub Gaweł.

W przerwie świąteczno-noworocznej w składzie MKS doszło do jednej korekty, na pozycji rozgrywającego. Do Warszawy powrócił Damian Siuty, a przygodę z siatkówką zdecydował się wznowić Tomasz Mamica.

MKS Andrychów – TS Volley Rybnik 3:1 (19:25, 28:18, 25:18, 25:21)
MKS:
Naliwajko, Gaweł, Zmarz, Przystał, Jarzyna, Ściślak, Guzdek (libero) oraz Gawina, Maryon, Mamica.

Inne mecze:

BBTS II Bielsko-Biała – MCKiS Jaworzno 1:3, GKS II Katowice – ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3, Górnik Radlin – AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra 0:3, Kęczanin Kęty - AT Żory Jastrzębski Węgiel 3:0. 3 lutego: MKS II Będzin – TKS Auto Partner Tychy.