II liga siatkarzy. MKS Andrychów wystrzegał się błędów, obyło się bez nerwów

MKS Andrychów (niebieskie stroje) nie miał kłopotów z odniesieniem zwycięstwa.
MKS Andrychów (niebieskie stroje) nie miał kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Fot. Jerzy Zaborski
MKS Andrychów wygrał wyjazdowe spotkanie z AT Jastrzębski Węgiel w trzech setach i pozostaje samodzielnym liderem w grupie V (śląskiej) drugiej ligi siatkarzy. Kolejka tak się ułożyła dla andrychowian, że mają już tylko jednego konkurenta do mistrzostwa, czyli Volley Rybnik, który w szlagierze kolejki odprawił MCKiS Jaworzno.

Andrychowianie byli zdecydowanym faworytem spotkania przeciwko Jastrzębiu i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Mieli jednak świadomość, że czeka ich trudna przeprawa. Wszak jastrzębska młodzież była na wysokiej fali, mając na koncie trzy kolejne zwycięstwa.
Wszystkie sety miałby podobny przebieg. Do połowy trwała wymiana ciosów i wynik był na styku. Potem jednak andrychowianie wypracowywali sobie trzy-, a czasem czteropounktową przewage, której pilnowali już do końca.

- Przed meczem powiedzieliśmy chłopcom, że młody jastrzębski zespół popełnia dużo błędów, więc jak unikniemy swoich, to nie powinniśmy mieć kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Jak się okazało, mieliśmy rację, a chłopcy w pełni wykonali założenia taktyczne – cieszył się Tomasz Rupik, II trener andrychowian.

AT Jastrzębski Węgiel – MKS Andrychów 0:3 (20:25, 21:25, 19:25)
MKS:
Gaweł, Maryon, Macek, Munik, Zborowski, Syguła, Guzdek (libero) oraz Gandyk, Gawina.

W innych meczach:

SMS III Spała – Juve Głuchołazy 3:0, Winner Czechowice-Dziedzice – AZS Politechnika Opolska 3:0,Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno 3:0, TKS Tychy – Rafako Racibórz 3:0, UKS Strzelce Opolskie – Górnik Radlin 1:3.