II liga siatkarzy: „Spacerek” MKS w derbach Małopolski z Bochnią, Kłos „osuszył” Wisłok Strzyżów

- Panowie, możemy w II lidze wygrywać - motywuje zawodników Kłosa Olkusz trener Roman Socha, po pokonaniu we własnej hali Wisłoka Strzyżów.
W dobrych nastrojach na przerwę świąteczno-noworoczną udały się zespołu naszego regionu. O ile wygrana MKS Andrychów była wkalkulowana, to Kłosowi Olkusz udało się przerwać pasmo porażek, pokonując we własnej hali innego słabeusza II ligi siatkarzy (grupa VI).

Tradycją derbów Małopolski w wykonaniu MKS i Bochni są pięciosetowe pojedynki. Tym razem jednak gospodarze nie pozwolili na podtrzymanie tradycji. - _Widząc, że rywale przyjechali w nieco okrojonym składzie, nasi zawodnicy poczuli się chyba nieco pewniej, bo nie zagraliśmy rewelacyjnego spotkania. Dla nas ważna była jednak pełna pula _– powiedział II trener MKS Tomasz Rupik.

Spotkanie przebiegało według określonego scenariusza. Gospodarze wypracowywali sobie dwu- lub trzypunktową zaliczkę, po czym ją trwonili, ale ostatecznie wyszli na swoje.

W trzecim secie andrychowianie mieli trzy piłki meczowe, prowadząc 24:21, ale ostatecznie zafundowali sobie nadprogramowe emocje. Jednak nie na tyle, by pełna pula była zagrożona.

MKS Andrychów - Contimax MOSiR Bochnia 3:1 (25:22, 25:21, 24:26, 25:19)

MKS: Andrzejewski, Szczygieł, Munik, Marek, Kozłowski, Gawina, Woś (libero) oraz Sordyl, Polak, Wysocki, Mamica, Kolonko.

Contimax: Jarzyna, Czubiński, Nieckarz, Ściślak, Kącki, Zmarz, Luks (libero) oraz Habel, Grajoszek.

W Olkuszu znowu wierzą w zwycięstwo

W szlagierze dołu tabeli lepsi okazali się olkuszanie, ale oddali rywalom punkt, dlatego nie opuścili dna tabeli.

Początek jednak zapowiadał sukces miejscowych, bo w premierowej odsłonie prowadzili już 14:7. - _Mieliśmy bardzo dobre przyjęcie, a ten element w poprzednich meczach bardzo nam szwankował _– przyznał Roman Socha, trener olkuszan.

Po zmianie stron gospodarze przegrywali 0:2, i choć szybko doprowadzili do remisu 2:2, to jednak nie kończyli akcji ofensywnych za pierwszym razem i dlatego przegrali.

Trzeci set rozpoczął się podobnie, ale potem olkuszanie prowadzili 6:4. Dobrze kontrowali, nie psuli zagrywek.

Miejscowym nie udało się wziąć pełnej puli, bo czwartego seta rozpoczęli od stanu 0:6, skazując się na tie-break. Jeszcze przy stanie 11:15 mieli nadzieję na zakończenie meczu, ale potem goście już systematycznie powiększali przewagę.

Dogrywka rozpoczęła się od stanu 0:3, czy 3:5, ale przerwę techniczną miejscowi schodzili z prowadzeniem 8:7.

Potem olkuszanom udało się uciec na 12:10, a przy 14:11 poczuli, że drugi raz w tym sezonie, z zespołem także zagrożonym spadkiem, uda im się wygrać. - Mam nadzieję, że ta wygrana doda nam nowej wiary w to, że możemy powalczyć o utrzymanie. Choć jesteśmy na dnie tabeli, to w pojedynku najsłabszych jesteśmy górą po raz drugi – cieszy się olkuski szkoleniowiec.

Kłos Olkusz – Wisłok Strzyżów 3:2 (25:22, 19:25, 25:21, 15:25, 15:11)
Kłos:
Karkos, Typel, Laskowski, Wolny, D. Socha, Bogusiewicz, Kaliś (libero) oraz Michalec, Parkitny, Poprawa, Stach (libero).

Inne mecze: Płomień Sosnowiec – Błękitni Ropczyce 3:0, Karpaty Krosno – Dobry Wynik Kraków 3:0, TSV Sanok – MCKiS Jaworzno 3:1.