III liga piłkarska: Górnik Libiąż bliski degradacji, przerwana seria Beskidu Andrychów

Karol Półtorak ratuje Górnika Libiąż od straty bramki. Jednak libiążanie przegrali na własnym boisku z Unią Tarnów 0:1. Fot. Jerzy Zaborski
W środę dokończono 30. serię spotkań w III ligi piłkarskiej, grupy małopolsko-świętokrzyskiej, storpedowanej trzy dni wcześniej przez ulewne deszcze. Po porażce u siebie coraz bliżej spadku jest Górnik Libiąż. Z kolei Beskid Andrychów przegrał po raz pierwszy od 6 kwietnia.

Losy meczu w Libiążu rozstrzygnęły się w 34 min, kiedy Drozdowicz zagrał na lewą stronę Wójcikowi, a ten wpadł w pole karne, uderzając po długim rogu.

Chwilę później bliski wyrównania z rzutu wolnego był Szlęzak. Wydawało się, że uderzona przez niego piłka wyląduje w „okienku”, ale Lisak wyciągnął się jak struna, parując piłkę na korner.

Przed przerwą goście mogli się pokusić o tzw. gola do szatni. Najpierw, po strzale Kazika, Góra wybił piłkę z linii bramkowej (43 min), a potem, atakujący prawą stroną Sojda uderzył w bliższy róg, lecz skutecznie interweniował Półtorak.

Górnik Libiąż – Unia Tarnów 0:1 (0:1)
0:1 Wójcik 34.
Sędziował: Damian Niebudek (Kielce). Żółta kartka: Wantulok. Widzów: 100.
Górnik:
Półtorak – Chojnowski, Górka, Ambroziak, Grabowski – Wantulok, Patyk (70 Wilczak), Szlęzak, Adamczyk – Pawlak, Witoń.
Unia: Lisak – Jamróg, Więcek, Mikołajczyk, Węgrzyn – Kazik, Kuzdra (56 Tyl), Sojda (56 Adamski), Ślęzak (69 Radliński) – Wójcik(82 Świątek), Drozdowicz.

Beskid Andrychów poskromiony przez Wisłę Sandomierz

Andrychowianie po ośmiu meczach zeszli z boiska pokonani. - Przegraliśmy na własne życzenie, ale w pierwszej połowie w szatni był nie tylko mój zespół, ale także sędziowie, którzy dotarli na obiekt kwadrans przed meczem, więc pewnie dlatego wydali szereg krzywdzących mój zespół decyzji – powiedział Krzysztof Wądrzyk, trener Beskidu. - Przed przerwą nie przyznał nam ewidentnego karnego, by potem zagwizdać nam go z tzw. kapelusza. Kiedyś musieliśmy przegrać, ale jeszcze nie teraz. Nie po takim meczu, w którym sytuacjami bramkowymi można by obdzielić kilka spotkań, a nawet całą naszą serię ośmiu spotkań bez porażki. Nie sprzyjał nam też los. Zaraz na początku boisko opuścił Dariusz Chowaniec, a po przerwie w szatni został Łukasz Rupa.

Goście objęli prowadzenie po akcji Sebastiana Kocója i strzale głową Adriana Gębalskiego. Później Nogaj w narożniku pola karnego poradził sobie z obrońcą, zagrał na 3 m do Gębalskiego, którego strzał był formalnością.

Beskid Andrychów – Wisła Sandomierz 1:2 (0:1)
0:1 Gębalski 30, 1:1 Nahle 58 karny, 1:2 Gębalski 70.
Sędziował: Piotr Gajewski (Kraków). Żółte kartki: Słupski – Rzeszutek, Pydych, Ziółek. Widzów: 400.

Beskid: Majerczyk – Kaczmarczyk, Nahle, Kapera, Święs – Słupski, Ł. Rupa (46 Kierczak), Szlosek, Moskała, Chowaniec (5 Jurczak) – D. Rupa.
Wisła: Wierzgacz – Kocój (70 Gołasa), Nowik, Pydych. Chorab – Nogaj, Motyl, Kukiełka, Ziółek (70 Michalski) – Piątkowski (80 Pacholarz), Gębalski (85 Rzeszutek).

W ostatnim meczu: Poprad Muszyna – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0, Nida Pińczów - Korona II Kielce 1:1.