IV liga piłkarska w Małopolsce, grupa zachodnia: Unia Oświęcim - Dalin Myślenice 1:1. Jakub Górecki (Dalin Myślenice, w biało-czarnej koszulce) w starciu z oświęcimianinem Jakubem Antkiewiczem. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim przerwała pasmo sześciu porażek w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej. Na własnym boisku zdobyła punkt z Dalinem Myślenice. Czy to punkt nadziei na kolejne zdobycze w ostatnich dwóch kolejkach rundy jesiennej? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Unia Oświęcim - Dalin Myślenice:

Dla oświęcimian sobotni ranek nie rozpoczął si pomyślnie. Na rozgrzewce urazu nabawił się Mateusz Gubała, więc konieczna była korekta ustawienia. Nie wpłynęła ona jednak na postawę miejscowych. Zaczęli odważnie i już na początku Jakub Antkiewicz miał okazję do wpisania się na listę strzelców. Uderzył jednak zbyt lekko. Później zbyt długo w polu karnym dryblował Karol Dziedzic.

Tymczasem kontra goście przyniosła im prowadzenie; Jakub Górecki odważnie wpadł w pole karne, popisując się precyzyjnym uderzeniem w dalszy róg.

Wyrównanie padło z karnego, na którego zapracował Karol Dziedzic (był faulowany przez Szymona Tokarza), starając się wykończyć akcję Jakuba Antkiewicza.

Po zmianie stron miejscowi nie mogli rozerwać szyków obronnych rywali. Jak już Jakub Snadny wymanewrował obrońcę na 14 metrze, to uderzył nad poprzeczkę (63 min).

Z kolei to myśleniczanie mieli piłkę meczową. Szymon Burkat przestrzelił z bliska, mając odsłoniętą niemal całą pustą bramkę (80 min).

Unia Oświęcim – Dalin Myślenice 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 J. Górecki 13, 1:1 Czapla 40 karny.

Unia: Kucz – Rzeszutko, Pacyga, K. Szewczyk, Steń – Antkiewicz, Dziedzic, Ryś, Lewandowski – Snadny (74 Nowak), Czapla.

Dalin: Szuba – Stelmach, Przetocki, Pilch (34 Burkat), Wojtan – Biel, J. Górecki, Tokarz, Cienkosz – Ostafin (80 Wójcik), Rusek.

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko). Żółte kartki: Antkiewicz, K. Szewczyk, Ryś, Lewandowski – Tokarz, Biel, Ostafin. Widzów: 80.

Inne mecze 15. kolejki:

MKS Trzebinia – LKS Jawiszowice 1:2, Beskid Andrychów – Wiślanka Grabie 2:0, KS Chełmek – Pcimianka 2:1, Słomniczanka – Wieczysta Kraków 0:6, Clepardia Kraków – Orzeł Ryczów 1:5, Sokół Kocmyrzów – Jutrzenka Giebułtów 2:0, Tempo Białka – TS Węgrzce 1:0, Garbarnia II Kraków – Wiślanie Jaśkowice 1:3.