IV liga. Porażka Unii Oświęcim z Dalinem i zepsute imieniny jej trenera Sławomira Frączka

Gdyby Bartosz Praciak wykorzystał karnego, pewnie Unia Oświęcim zdobyłaby choć punkt w konfrontacji z Dalinem Myślenice, a tak skończyło się jej porażką 1:2. Fot. Jerzy Zaborski
Marnie wypadło jesienne pożegnanie Unii Oświęcim z własną publicznością przed zimowa przerwą. Beniaminek grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej po raz pierwszy w rundzie jesiennej przegrał na własnym boisku. Jego pogromcą okazał się Dalin Myślenice.

W pierwszej połowie na boisku byli tylko goście. Nic dziwnego, że objęli prowadzenie; po zagraniu Patryka Makuska, celnym strzałem popisał się Dawid Kałat.

Po zmianie stron, ten sam zawodnik wpadając z prawej strony w pole karne uderzył po krótkim rogu. Piłka odbita od Kubasa lobem znalazła się za jego plecami, przekraczając linię bramkową.

Oświęcimianie nie mieli najlepszego dnia. Nie dość, że Bartosz Ryszka z 5 m trafił w Konrada Kipka, to w 70 mon Bartosz Praciak zmarnował karnego. Częściowo zrehabilitował się w końcówce spotkania, kiedy po przyjęciu piłki „nawinął” obrońcę i zdobył kontaktowego gola. Jednak na wyrównanie oświęcimianom zabrakło czasu i tym samym zepsuli imieniny swojemu trenerowi Sławomirowi Frączkowi.

W ostatniej minucie gry oświęcimianie domagali się karnego za faul na Szymonie Grzywie. Sędzia jednak nie tylko im go nie przyznał, ale rzut wolny pośredni otrzymali myśleniczanie. To rozpaliło miejscowych do czerwoności. Ich zdaniem, rywal w zapaśniczym wręcz stylu wyrzucił Grzywę z własnej „szesnastki”.

Unia Oświęcim – Dalin Myślenice 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Kałat 15, 0:2 Kałat 60, 1:2 Praciak 85.

Unia:
Kubas – Pluta, Rzeszutko, Wiertel, Ząbek – Dziubek (65 Grzywa), Pietraszko, Jończyk (46 Ryszka), Swarzyński, Gałuszka (46 Nowotarski) – Praciak.

Dalin: Kipek – Tokarz (88 Idzi), Pilch, Stelmach, Burtan – O. Mistarz, J. Górecki (90 Ogórek), Kałat, Wojtan (14 K. Mistarz) – Makusek (84 Malina), Biel.

Sędziował: Michał Gurgul (Kraków).

Żółte kartki: Pietraszko, Ryszka, Praciak – Pilch, Burtan, O. Mistarz.

Widzów: 80.

W innych meczach:

TS Węgrzce – Beskid Andrychów 0:1, Skawinka – Cracovia II 0:5, Iskra Klecza – Nowa Proszowianka 1:5, Pcimianka - Michałowianka 0:4, Sosnowianka - Hutnik Nowa Huta 2:3, Wiślanka Grabie - Wiślanie Jaśkowice 2:2. Mecz: Orzeł Piaski Wielkie - Jutrzenka Giebułtów - odwołany ze względu na zły stan boiska.