Jezioro Mucharskie. III Bieg na Zaporę Świnna Poręba. Mieszkańcy Oświęcimia, Chrzanowa i Skawiny na podium

Bogumił Storch
II edycja Biegu na Zaporę w Świnnej Porębie przy Jeziorze Mucharskim
II edycja Biegu na Zaporę w Świnnej Porębie przy Jeziorze Mucharskim RZGW Wody Polskie
III Bieg na Zaporę Świnna Poręba za nami! W zawodach wystartowało 150 zawodników. Ścigali się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Trasa biegu wiodła przez malownicze tereny w sąsiedztwie Jeziora Mucharskiego. Nie zabrakło podbiegów, które urozmaicają wyścig, ale też są dodatkowym utrudnieniem dla zawodników. Wśród najlepszych najlepszych znaleźli się mieszkańcy Oświęcimia, Chrzanowa, Skawiny oraz Wadowic.

Na starcie, który zaplanowano na koronie zapory stanęło 150 zawodników. Większość z nich pochodziła, jak udało się nam policzyć z powiatów: wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego.

Uczestnicy mieli do pokonania 10 lub 5 km wzdłuż malowniczych, górskich terenów wokół zapory Świnna Poręba przy Jeziorze Mucharskim. Biegli przez Świnną Porębę, Gołębiówkę, Wodniakówkę, Zagórze i Brańkówkę. Metę zorganizowano także na koronie zapory

Bieg Główny na 10 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Krzysztof Orzeł (Węgrzce Wielkie, Grupa ZUE), drugi był Norbert Szymula (Skawina, Skawina Biega), a trzeci Grzegorz Zachura z Wadowic. Bieg Towarzyszący na 5 kilometrów w kategorii OPEN wygrał Maciej Wieczorek (Zadyszka Oświęcim), drugi przybiegł Mateusz Guzik z Osielca, a na najniższy miejscu podium stanął Adam Ryńca (Chrzanów Biega) - informują Wody Polskie, organizator imprezy.

Oprócz samego biegu na miejscu najmłodsi mogli skorzystać z zabaw zorganizowanych przez profesjonalnych animatorów, a każdy chętny mógł spróbować swoich sił w grze Koło Fortuny Wód Polskich i wygrać, ufundowane przez organizatorów, nagrody rzeczowe.