JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3. Lider z Oświęcimia źle zaczął, ale dobrze skończył

Ekstraklasa hokejowa: JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 1:3. Andriej Denyskin zdobył dwa gole dla oświęcimian. Jerzy Zaborski
Hokeiści po przerwie dla reprezentacji Polski wrócili do walki o ligowe punkty. Re-Plast Unia Oświęcim, lider rozgrywek, wygrał wyjazdowe spotkanie z JKH GKS Jastrzębie.

Oświęcimianie rozpoczęli niefortunnie, tracąc gola podczas gry w liczebnej przewadze. Spodziewano się raczej, że to goście, wobec pięciominutowej kary dla Łukasza Nalewajki, postarają się ustawić pojedynek, by walczyć w komfortowych warunkach.

Wyrównanie padło po przerwie. Strzał Kristapsa Jakobsonsa poprawił Andriej Denyskin. Oświęcimianie starali się pójść za ciosem. Jednak brakowało im szczęścia, ale wykończenia akcji.

Minutę przed drugą przerwą karę zarobił Josef Svec. Przewaga oświęcimian przeszła na trzecią odsłonę. Wystarczyło 31 sekund od wznowienia gry, a Andriej Denyskin ponownie wpisał się na listę strzelców.

W połowie trzeciej odsłony oświęcimianie przeżywali trudne chwile, broniąc się w trójkę przeciwko piątce jastrzębian. Z podwójnego osłabienia wyszli obronną ręką.

Na 52 sekundy przed końcem regulaminowego czasu Pawło Padakin zarobił karę. Trener jastrzębian wziął czas i wycofał bramkarza, zyskując podwójną przewagę. Ta pokerowa zagrywka kosztowała miejscowych utratę trzeciego gola. Krystian Dziubiński przymierzył do pustej bramki.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Bramki: 1:0 Paś 9, 1:1 Denyskin (Jakobsons, Pangiełow-Judłaszew) 24, 1:2 Denyskin (Cichy, Pangiełow-Judłaszew) 41, 1:3 Dziubiński 60.

JKH GKS: Balizs – Jansons, Górny; Paś, Freidenfels, Urbanowicz – Kamieniew, Kostek; Szita, Svec, Rajamaki – Bryk, E. Sevczenko; Pelaczyk, Jarosz, Sinegubovs – Płachetka, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Jakobsons, Pangiełow; Da Costa, Cichy, Denyskin – Djukov, Jerofeev; Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta, Paszek; Prusak, Wanat, Laakso.

Sędziowali: Andrij Kicza (Ukraina), Patryk Kasprzyk (Bydgoszcz). Kary: 13 – 12 minut. Widzów: 500.