Jussi Jokinen w ślady Hulla

Paweł Guga
Reprezentant Finlandii i zawodnik Dallas Stars - Jussi Jokinen, dokonał rzadkiego wyczynu. Zdobył cztery gole, z czego trzy w drugiej tercji i Stars wygrali 6:1 z Colorado Avalanche.

Reprezentant Finlandii i zawodnik Dallas Stars - Jussi Jokinen, dokonał rzadkiego wyczynu. Zdobył cztery gole, z czego trzy w drugiej tercji i Stars wygrali 6:1 z Colorado Avalanche. Przy wszystkich jego trafieniach asystował Siergiej Zubow. Ostatnim zawodnikiem "Gwiazd", jaki odnotował cztery trafienia w meczu, był Brett Hull - w marcu 2000 roku, nie mniej legendarny hokeista NHL jak jego ojciec - Bobby. Brett pełni tymczasowo funkcję generalnego menedżera, po tym jak klub zwolnił z tego stanowiska Douga Armstronga.

Jokinen po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w piątej minucie meczu, a w drugiej tercji - w odstępie siedmiu minut i pięciu sekund - trzykrotnie (w 24, 28 i 31 minucie) pokonał bramkarza Jose Theodore'a, który przy stanie 5:0 został zastąpiony przez Petera Budaja. Ostatnim hokeistą Stars, który zaliczył cztery asysty w meczu, jak Zubow, był Mike Modano w 2002 roku. Martin Brodeur z New Jersey Devils długo musiał czekać na 500. zwycięstwo w NHL. Przed nim wynik taki uzyskał tylko jeden bramkarz, a był nim Patrick Roy - 551 wygranych. Niestety, w obecnym sezonie drużyna "Diabłów" spisuje się nader kiepsko. W piątek Brodeur obronił 25 strzałów rywali, a zdołał go pokonać tylko Josef Vasicek (26 min), który wykorzystał okres gry w liczebnej przewadze. Wystarczyło to jednak, aby hokeiści New York Islanders wygrali 1:0. Co się odwlecze to nie uciecze. Na drugi dzień Brodeur przeszedł do historii NHL. Devils pokonali na wyjeździe hokeistów Philadelphia Flyers 6:2, odnosząc dopiero ósme zwycięstwo w 20. występie w sezonie. Brodeurowi udało się to dopiero za czwartym podejściem. Tym razem bramkarz Devils obronił 26 strzałów