Kalwaria Zebrzydowska. Klubowy jubileusz i chrzest bojowy młodych szermierzy [ZDJĘCIA]

Uczestnicy szermierczego turnieju mikołajkowego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Uczestnicy szermierczego turnieju mikołajkowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Fot.nadesłane
Szermierczy klub Grass-Hopper ma już cztery lata. Jubileusz był okazją do organizacji turnieju mikołajkowego, w którym grupa miejscowych zawodników po raz pierwszy w przygodzie ze sportem miała okazję uczestnictwa w turnieju.

Wygrał Michał Płaczek. Za jego plecami rywalizację zakończył Ireneusz Filek, a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale Józefowi Stankiewiczowi. Poza podium znaleźli się: Jurek Stankiewicz – 4. miejsce, Franciszek Graczyk – 5. miejsce.

Jubileusz był okazją do podsumować. Zawodnicy kalwaryjskiego klubu mają się czym pochwalić, bo do tej pory zdobyli już ponad 170 medali.

Przed jubileuszem, we Wrocławiu, kalwarianie wystąpili w Pucharze Polski juniorów młodszych. Karolina Biela zdobyła brązowy medal, gdzie startowało 105 zawodniczek. Wśród mężczyzn kalwarianom także poszło też całkiem nieźle, biorąc pod uwagę 119 startujących zawodników. Dawid Dębicki zajął 27, miejsce, a Mikołaj Radosz uplasował się na miejscu 60.

- To były ostatnie zawody w tym roku. Przed zawodnikami obóz zimowy, a pierwsze zawody w styczniu, bardzo ważne, bo Puchar Europy juniorów młodszych – informują w kalwaryjskim klubie.