Kęczanin Kęty nie dał rady liderowi I ligi siatkarzy, MKS Będzin, chwilami nawiązując z nim walkę

Trener Kęczanina <b>Marek Błasiak</b> i wszyscy sympatycy kęckiej siatkówki załamują ręce nad sytuacją kadrową zespołu w perspektywie najważniejszych meczów sezonu.
Trener Kęczanina Marek Błasiak i wszyscy sympatycy kęckiej siatkówki załamują ręce nad sytuacją kadrową zespołu w perspektywie najważniejszych meczów sezonu. Fot. Jerzy Zaborski
Kęczanin Kęty przegrał we własnej hali z liderującym w I lidze siatkarzy MOS Banimex Będzin 0:3 (16:25, 18:25, 21:25), co kosztowało go utratę miejsca w pierwszej „ósemce”.

Strata do Pekpolu Ostrołęka nie jest duża, bo wynosi tylko punkt. Do walki o miejsce gwarantujące udział w play-off potrzebne są jednak zwycięstwa. - Tylko kim o nie mamy walczyć, skoro rozsypała mi się połowa skład_u – załamuje ręce Marek Błasiak, trener kęckich siatkarzy. - Druga sprawa, to fakt, że w minionej kolejce padły zadziwiające wyniki._

Porażkę z liderem kęczanie zawsze mogli jednak wkalkulować w swój „rozkład jazdy”. Z drugiej strony Będzin ostatnio notował słabsze spotkania, więc podopieczni Marka Błasiaka liczyli na to, że może przy sprzyjających okolicznościach uda im się urwać choćby punkt. W walce o miejsce w play-off każda zdobycz jest bezcenna. - _Jeszcze w drugim secie prowadziliśmy 16:14, ale w tym momencie w głowach chłopców zapaliło się czerwone światło. Mówiąc prościej, przestali grać – twierdzi trener Błasiak. - Przede wszystkim słabo graliśmy w ataku. Nie kończyliśmy akcji oskrzydlających. Przy 30-procentowej skuteczności w sile ofensywnej nie można myśleć o wygranej.
Tymczasem lider, co tylko dotknął piłki, to kończył akcję. - Rywale zagrali bardzo agresywnie, z czym nie mogliśmy sobie poradzić, a oglądając wcześniejsze mecze będzinian często się bronili _– analizuje kęcki trener. - _Jednak pierwsze miejsce mają od dawna zapewnione, więc pewnie ostro sposobili się do play-off i dlatego mieli słabsze mecze. Szkoda, że nie graliśmy z nimi wcześniej...
W następnej kolejce Kęczanin zagra w Suwałkach przeciwko Ślepskowi, który ostatnio przegrał w trzech setach u siebie z krakowskim beniaminkiem. - Dla nas będzie to spotkanie ostatniej szansy _– uważa Marek Błasiak. - _Jeśli go nie wygramy, to przy niekorzystnych wynikach ostatniej kolejki wkrótce może okazać się, że rundę zasadniczą skończymy na przedostatnim miejscu, a to już byłaby dla nas katastrofa.
Od wyniku potyczki w Suwałkach sztab szkoleniowy Kęczanina uzależnia strategię na ostatni mecz fazy zasadniczej, we własnej hali przeciwko krakowianom. - Jeśli weźmiemy pod uwagę, że z AZS Kraków zagramy dopiero 23 lutego, bo w lidze nastąpi przerwa, to moglibyśmy zaryzykować wpuszczenie do gry nie będących w pełni sił zawodników, żeby zwycięstwem zapewnić sobie utrzymanie i potem spokojnie dograć sezon. W przypadku porażki w Suwałkach, na ostatni mecz fazy zasadniczej nie będziemy podejmować żadnego ryzyka, żeby za miesiąc, kiedy zaczną się dla nas mecze „o życie” mieć jak najwięcej zdrowych zawodnikó_w – kończy kęcki szkoleniowiec.
Inne mecze: Ślepsk Suwałki – AGH 100RK AZS Kraków 0:3, Stal Nysa – Pekpol Ostrołęka 2:3, Avia Świdnik – Cuprum Lubin 3:2, Krispol Września – TKS Tychy 3:1.