Kęczanin Kęty w derbach Małopolski Krispol I ligi siatkarzy pokonał AGH AZS Kraków [WIDEO]

- „Panie i panowie, Kęczanin rządzi w Krakowie” - jeszcze długo po meczu tymi słowami kęcka publiczność wiwatowała na cześć swoich pupili, którzy w derbach Małopolski Krispol I ligi siatkarzy pokonali AGH AZS Kraków, po raz drugi w tym sezonie.

- Grywaliśmy w tym sezonie już słabsze spotkania, ale w Kętach podaliśmy gospodarzom zwycięstwo na tacy _– powiedział po meczu trener krakowian Andrzej Kubacki.
- Rywale byli w naszym zasięgu. Przegraliśmy przede wszystkim w sferze mentalnej – tymi słowami trener „akademików” nawiązał do pierwszej i trzeciej partii._

W premierowej odsłonie trwała wymiana ciosów. W końcówce, po ataku Pietruczuka, zrobiło się 23:22. Potem raz jeszcze zaatakował Pietruczuk (24:22), a w odpowiedzi z drugiej linii przymierzył Dzierwa i było 24:23. Jednak przy pierwszej piłce setowej krakowanie nie obronili ataku Macka.

W drugim secie gospodarze oddali pole. Szybko zrobiło się 5:10, a potem przyjezdni systematycznie powiększali przewagę (10:17). Przy stanie 14:22 trener kęczan Marek Błasiak wziął czas, ale to nie zmieniło obrazu gry.

Początek trzeciego seta to prawdziwy nokaut krakowian. Było 7:0. Dopiero wtedy dwa punkty na krakowian zdobył Akala (atakiem i blokiem). Jednak na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy wyniku 8:2. - _Wobec braków kadrowych, szukaliśmy właściwego ustawienia zespołu. Wydaje mi się, że wtedy nasza gra weszła już na właściwe tory _– ocenił Maciej Gruszka, II trener Kęczanina.

Potem zrobiło się 10:5, a przy stanie 10:6 sędziowie najpierw zaliczyli punkt krakowianom, a potem, po konsultacji, oddali go kęczanom (11:7), co wywołało oburzenie w krakowskim obozie. Gwoli jednak sprawiedliwości, w drugim secie sędziowie skrzywdzili kęczan.

Goście nie spasowali, więc od stanu 12:7 zrobiło się 15:13. Potem kęczanie uciekli na 18:14, 20:16, a po błędach krakowian było 23:19. Seta atakiem ze skrzydła zakończył Błasiak.

W czwartym secie kontaktował gra była do stanu 11:9. Potem kęczanie uciekli na 19:11 i spokojnie „dowieźli” wygraną. - Cieszy trzecie zwycięstwo z rzędu i – co najważniejsze - za pełną pulę _– podkreślił Maciej Gruszka. - _Owszem, zdarzają nam się jeszcze „czarne dziury”. Po raz kolejny udało nam się z niej wyrwać. Podobnie było trzy dni wcześniej, w Rzeczycy.

Kęczanin Kęty – AGH AZS Kraków 3:1 (25:23, 18:25, 25:22, 25:19)

Kęczanin: Macionczyk, Behrendt, Macek, Ciupa, Pietruczuk, Ogrodniczuk, Mariański (libero) oraz Szpyrka, Błasiak, Gaweł.

AGH: Akala, Halaba, Górski, Łaba, Dzierwa, Szalachna, Głód (libero) oraz Walczykowski, Galiński, Małysza, Gnatek, Kosiek.