Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kęty. Sukces „Widma” w wykonaniu młodych aktorów z „Dąbrowskiej”. Młodzież dedykowała spektakl choremu nauczycielowi Jarosławowi Gugulskiemu

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Piękny spektakl, piękny gest aktorów z Grupy Teatralnej „Minus Jeden” z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach.
Piękny spektakl, piękny gest aktorów z Grupy Teatralnej „Minus Jeden” z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach. Fundacja Gotowi do działania
Grupa Teatralna „Minus Jeden” z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, wystawiła „Widmo”. Spektakl przygotowany na zaproszenie Fundacji „Gotowi do działania”, młodzież zadedykowała swojemu nauczycielowi historii Jarosławowi Gugulskiemu, który po rozległym wylewie wymaga rehabilitacji. W akcję na jego rzecz włączyła się cała społeczność szkolna, byli wychowankowie, znajomi i przyjaciele.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE [przycisk]g[/przycisk]

Wzruszające chwile za sprawą aktorów z „Dąbrowskiej”

- Są takie spektakle, po których należy zachować ciszę

- powiedziała po spektaklu Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu oświęcimskiego po obejrzeniu „Widma” w wykonaniu uczniów powiatowej „Dąbrowskiej” z Kęt.

Praca nad nowym spektaklem, Grupa Teatralna „Minus Jeden” z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach pod kierunkiem założycielek i opiekunek Donaty Wójcik-Bąbskiej i Izabeli Paszko, trwała dwa miesiące. Uczniowie zostali zaproszeni do projektu teatralnego przez Fundację „Gotowi do działania”, która uczestniczyła w programie OFFPolska Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego. Program został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Młodzi aktorzy zmierzyli się z niezwykle trudnym zadaniem, wzięli na warsztat tekst II i IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Ten romantyczny dramat postanowili pokazać w kontekście współczesnym, udowodnić, że romantyzm, mimo materializmu współczesnego świata, trwa do dzisiaj. Reakcja publiczności, komentarze po spektaklu, wrażenia widzów, świadczą o tym, że zamierzenie zostało osiągnięte.

- Przeżyliśmy wielką przygodę, ale kosztowała nas ona też wiele wyrzeczeń, czasu poświęconego na próby po lekcjach, w soboty, jednak widząc efekt końcowy czujemy satysfakcję. Graliśmy zespołowo i to było chyba najważniejsze

- mówi jedna z młodych aktorek.

Spektakl młodzież zadedykowała nauczycielowi historii Jarosławowi Gugulskiemu, który wymaga rehabilitacji po rozległym wylewie.

- W dniu premiery, dzięki naszym ofiarodawcom, zebraliśmy na dalszą rehabilitację Jarka cztery tysiące złotych

- mówi Anna Kapcia, dyrektor Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach. - W akcję na jego rzecz włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i przyjaciele szkoły. Na portalu zrzutka, którą zorganizował nasz absolwent i nauczyciel Sebastian Gabryś, zaledwie w kilka godzin udało się zebrać wymaganą kwotę. A wpłat przybywa, za wszystkie dziękujemy i zapewniamy, że wszystkie zostaną przekazane na dalszą rehabilitację naszego nauczyciela - dodaje.

Na portalu zrzutka.pl zbiórka nadal trwa. funduszy na rehabilitację historyka.

Wpłaty TUTAJ.

Liczy się każda złotówka na dalszą rehabilitację.

FLESZ - Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto