Klasa A Oświęcim: Mleko się rozlało w derbach zatorskiej gminy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Cała zatorska ekipa wpadła na Artura Żaka po strzeleniu przez niego zwycięskiej bramki. W derbach zatorskiej gminy, w oświęcimskiej piłkarskiej klasie A, Zatorzanka pokonała na własnym boisku Skawę Podolsze 2:1. Fot. Jerzy Zaborski
Na koniec jesieni w derbach zatorskiej gminy, rozegranych w ramach piłkarskiej oświęcimskieklasy A, kibice byli świadkami emocjonującego widowiska, ukazującego przewrotność futbolu.

Autor: Jerzy Zaborski

W pierwszej części gospodarze prezentowali się niemrawo. Wypracowali jedną okazję do zdobycia gola; po dograniu z rzutu rożnego przez Szymonika i strzale Michałka, piłkę z linii bramkowej wybił Wiecheć (39 min).

Wcześniej to przyjezdni mieli dwie doskonałe pozycje do objęcia prowadzenia. Tomasz Bartula uderzył przewrotką, ale piłka poszybowała na prawą stronę pola karnego, gdzie dopadł jej Szkółka, trafiając w poprzeczkę (17min). Później, po uderzeniu Bartuli, Bury z trudem wypchnął futbolówkę na korner, którą wszyscy widzieli już w „okienku” (20 min).
_
- Chłopcy zabrali z szatni jaja, więc w drugiej połowie zaczniemy strzelać gole _– padło z grupy miejscowych zawodników, wychodzących po przerwie na murawę.

Trzeba przyznać, że po przerwie miejscowi zagrali agresywniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Zaczęli stwarzać okazje do zdobycia golai. W 47 min Kamil Michałek przegrał pojedynek ze Szczygłem. Uderzył zbyt lekko z linii „szesnastki”. Inna sprawa, że mógł podciągnąć jeszcze kilka metrów.

Z kolei szarżującego Szymonika w ostatniej chwili zatrzymał Serwatka (51 min).

Gospodarze nie ustrzegli się jednak prostego błędu w obronie, więc Bartula popędził na samotne spotkanie z Burym i szansy nie zmarnował. Chwilę później, po zbyt lekkim zagraniu Guzdka do Burego, Bartula ponownie był bliski przechwytu piłki. Skończyło się jednak na strachu dla zatorzan.

Wreszcie lewą stroną urwał się Szymonik, a zagraną wzdłuż bramki piłkę głową do siatki skierował Kamil Michałek.

W końcówce będący z boku pola karnego Serwatka nie wybił piłki, więc po dośrodkowaniu przed linią pola karnego gości doszło do zamieszania. Artur Żak za drugim razem znalazł lukę w gąszczu nóg, a zaskoczony Szczygieł nie był w stanie zapobiec nieszczęściu.

_- W tej sytuacji chodziło mi o to, żeby w strzał włożyć całą sportową złość _– powiedział 19-letni Artur Żak.

„Mleko się rozlało” - komentowali końcowy wynik kibice, nawiązując do pseudonimu strzelca zwycięskiej bramki.

W innym tonie goście tłumaczyli sobie zatorskie mleko. - Przegraliśmy wygrany mecz, toczony pod naszą kontrolą _– powiedział Andrzej Balon, trener Skawy. - _Gospodarze zagrozili nam tylko raz, na początku drugiej połowy. Jednak gole zdobyli po naszych prostych błędach. Tłumaczyłem chłopcom, żeby grali uważnie w obronie. Tymczasem wpadki zaliczyli doświadczeni gracze. Taki jest futbol.

Zatorzanka Zator – Skawa Podolsze 2:1 (0:0)
0:1 Żmuda 68, 1:1 K. Michałek 76, 2:1 Żak 89.
Sędziował: Wojciech Wojnar (Oświęcim). Żółte kartki: Stybak, Guzdek, Żak – Serwatka, Górny, Szczyżyca. Widzów: 150.

Zatorzanka: Bury – Stybak, Kukiełka, Leszczyński, Guzdek – P. Wolanin (63 Tomecki), K. Michałek (83 K. Wolanin), Szymonik (78 A. Celej), Żak (90Mika) – Nazarian, Makuch.

Skawa:
Szczygieł – Wiecheć, Banaszak, Serwatka, Zemła – Czopek (62 Górny), Szkółka (88 Fryc), T. Bartula (90+2 Ciemiera), Szczyżyca (74 W. Kosowski) – K. Kosowski, Żmuda.

Inne mecze:

Hejnał Kęty - Przeciszovia Przeciszów 1:1 (0:1); Kliś 81 - Bartuś 40.

Orzeł Witkowice - LKS Gorzów 0:1 (0:0); Cieciera 90.

Iskra Brzezinka - Górnik Brzeszcze 0:2 (0:2) Brańka 40, Andreas 43.

Zgoda Malec - LKS Rajsko 2:3 (1:0): Chwierut 12, Lekki 73 - Jasiński 77, Bąk 85, Janusik 90+1.

Strumień Polanka Wielka - LKS Jawiszowice 1:2 (0:1): Kozub 76 - Adamczyk 28, Bieszczad 78, z karnego.