Klasa A, Oświęcim: Odłożona koronacja Zatorzanki. W hicie wiosny Rajsko w roli profesora [ZDJĘCIA]

Artur Czarnik (leży, Rajsko) zatrzymuje akcję Rafała Makucha (Zatorzanka). W hicie wiosny oświęcimskiej piłkarskiej klasy A Rajsko pokonało Zatorzankę 3:1. Fot. Jerzy Zaborski
W hicie wiosny oświęcimskiej klasy A Rajsko (wicelider) pokonał liderującą Zatorzankę, dla której była to pierwsza porażka w tym sezonie. Tym samym gospodarze na kolejkę przed końcem sezonu zbliżyli się do zatorzan na jeden punkt.

W pojedynku faworytów walczono przede wszystkim o prestiż. Gospodarze za punkt honoru postawili sobie, żeby lider na ich boisku nie świętował mistrzostwa i - tym samym – awansu klasy okręgowej, a tak byłoby w przypadku przynajmniej remisu. Teraz Rajsko traci dwa punkty do zatorzan, więc matematycznie wszystko jeszcze byłoby zatem możliwie. W praktyce wygląda to jednak inaczej, bo w ostatnim rozdaniu Zatorzanka podejmuje outsidera z Gorzowa, który na boisku wytrzymuje tylko jedną połowę, bo ma kłopoty ze skompletowaniem składu.

W pierwszych fragmentach miejscowi mieli dwie okazje do objęcia prowadzenia. Bartłomiej Mika wpadł w pole karne, ale wywalczył tylko korner (5 min). Później z kolei zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie dosięgnął piłki.

Wreszcie Patryk Stefaniak prostropadłym podaniem uruchomił Kamila Ottawę, który z lewej strony wpad w pole karne i strzałem po długim rogu pokonał Łukasza Gielarowskiego.

Jednak jeszcze przed przerwą, po podaniu Krzysztofa Sieczki, Paweł Piskorz złamał akcję do środka i płaskim strzałem tuż zza pola karnego trafił do siatki, tuż przy słupku. Lichański był bez szans.

- Szkoda, że nie udało nam się „dowieźć” jednobramkowej zaliczki do przerwy – żałował Marcin Folga trener zatorzan.

Tuż po zmianie stron, po zagraniu z rzutu rożnego, Grzegorz Bąk na raty z bliska pokonał Lichańskiego. Z kolei po zagraniu od Dawida Skiernika, Pawłowi Piskorzowi pozostało tylko przyłożenie nogi. To był okres całkowitej dominacji gospodarzy. Wystarczy wspomnieć, ze sędziowie nie zaliczyli jeszcze trafienia Jakuba Scąbra, orzekając jego pozycję spaloną.

Szansę na kontaktowego gola miał Kamil Michałek, lecz z bliska trafił w Gielarowskiego (68 min). Z kolei po zagraniu z rzutu wolnego przez Sebastiana Balusia, wślizgiem na piłkę poszedł Krzysztof Wolanin, lecz strzelił zbyt lekko. Dodajmy, że druga połowa toczyła się przy obficie padającym deszczu.

- Cóż, w bezpośredniej konfrontacji jesteśmy lepsi od zatorzan. Tę część pracy domowej odrobiliśmy – powiedział po meczu Rafał Skrzypek, stoper Rajska. - Szkoda, że w ostatniej kolejce nie wszystko będzie zależało od nas. Futbol jest jednak nieprzewidywalny.

- Nie zagraliśmy dobrego meczu – przyznał Marcin Folga, trener zatorzan. - Być może w głowach siedziało zawodnikom, że mają możliwość „podpórki”, czyli kolejnego meczu u siebie. Szkoda, że zapomnieli o tym, że co masz zrobić dzisiaj, nie odkładaj do jutra.

Rajsko – Zatorzanka Zator 3:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Ottawa 32, 1:1 Piskorz 43, 2:1 Bąk 48, 3:1 Piskorz 67.

Rajsko: Gielarowski – Opala, Skrzypek, K. Jędrusik, Sieczko – Ryś (57 Zimnal), Czarnik, Bąk, Scąber – Piskorz (83 Jasiński), B. Mika (57 Skiernik).

Zatorzanka: Lichański – Stanek, Baluś, Skrobacz, J. Mika (70 Czapiewski) – Makuch, Żak (67 Kozieł), Pindel, Stefaniak, P. Wolanin (46 K. Wolanin) – Ottawa (63 Michałek).

Sędziował:
Przemysław Greń (Kozy). Żółte kartki: B. Mika, Ryś, Opala, Czarnik, Skrzypek, Bąk – P. Wolanin, Pindel. Widzów: 250.

Inne mecze:

Strumień Polanka – Skawa Podolsze 4:0 (2:0); Boba 35, 43, Bieszczad 55, 90+2;

Górnik Brzeszcze – Zaborzanka 3:0 (wo., brak gości);

Soła Łęki – Orzeł Witkowice 2:4 (1:3); Matejko 43, Dziuga 55 – Jekiełek 25, Ł. Konefał 35, Bąba 45, Szypuła 70;

Przeciszovia – Zgoda Malec 2:0 (0:0); Kułas 70, Sergiel 75;

Solavia Grojec – Bobrek 0:3,

Gorzów – Hejnał Kęty 2:3.