KO Oświęcim. Górnik Brzeszcze - LKS Gorzów. Ligowa młócka z „filmowym” golem Michała Pyrlika, pogrążającego brzeszczan

Klasa Okręgowa, Oświęcim: Górnik Brzeszcze - LKS Gorzów 0:1. Na zdjęciu: Michał Pyrlik (z lewej) autor zwycięskiego gola dla gorzowian w starciu z Piotrem Czerwikiem z Górnika Brzeszcze. Jerzy Zaborski
Derby powiatu oświęcimskiego piłkarskiej okręgówki zachodniej Małopolski nie należały do widowiskowych. Była to raczej ligowa młócka, w której Górnik Brzeszcze na własnym boisku mierzył się z liderem z Gorzowa. Okrasą meczu był gol Michała Pyrlika. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zdjęcia z meczu Górnik Brzeszcze - LKS Gorzów:

Lider szybko mógł sobie ustawić spotkanie w Brzeszczach. Sebastian Dylowicz uderzył w poprzeczkę (5 min).

Gospodarze zrewanżowali się akcją Mateusza Piwowara, której na prawej stronie nie udało się zamknąć Jakubowi Matysowi (15 min). W tej samej minucie odpowiedział strzałem zza pola karnego Artur Molenda. Damian Błazenek był jednak na posterunku.

Najładniejszą akcję przed przerwą przeprowadzili goście. Michał Pyrlik na lewej stronie obsłużył Dominika Nędzę, który z kolei dostrzegł Bartłomieja Paliana. Ten, po podciągnięciu z piłką kilkunastu metrów zagrał wzdłuż bramki, lecz Michał Pyrlik, mając zaledwie 8 metrów do bramki, uderzył nad poprzeczkę (36 min).

Jednak lider tuż przed przerwą dopiął swego. Po rzucie wolnym, sprzed pola karnego uderzył Michał Pyrlik, a piłka po odbiciu się od poprzeczki spadła już za linią bramkową.

Po zmianie stron nie było już pięknych akcji. Gospodarze, owszem, mocno się starali o zmianę niekorzystnego dla siebie rezultatu, ale ich akcjom brakowało wykończenia.

Goście starali się kontrować i wykorzystywać stałe fragmenty gry. Po dograniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie główkował Karol Jaromin.

- Moi chłopcy wyszli na boisko zbytnio przestraszeni, że przyszło im się potykać z liderem. Po przerwie chęci do walki już były, ale to zbyt mało – ocenił Wojciech Włodarczyk, trener brzeszczan.

- Powinniśmy byli przed przerwą strzelić więcej goli, to w drugiej części byłoby znacznie spokojniej na boisku. W każdym meczu trzeba jednak wyrywać punkty rywalom z gardła. W derbach nie musi być pięknie, byle na koncie wszystko się zgadzało – stwierdził Maciej Kania, trener gorzowian.

Górnik BRZESZCZE - LKS GORZÓW 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Pyrlik 43.

Górnik: Błazenek – Baraniak (84 Wanat), K. Jędrusik, Salepa, Kojm – Piwowar, Czerwik, Sojka, Matys (84 Żmuda) – Krężel, Kawczak (62 Wysogląd).

Gorzów: Chowaniec – Karol Jaromin, Bodziony, Kwiatkowski, Nędza – Dulowski, Dylowicz (73 Kacper Jaromin), Łukaszyk (90 Ł. Cichoń), Pyrlik, Palian (46 Biskup) – A. Molenda.

Sędziował: Maciej Cholewa (Chrzanów). Żółte kartki: Krężel, Matys, Włodarczyk (trener) – Nędza, Biskup. Czerwona kartka: Pydyn (kierownik Górnika). Widzów: 100.

Inne wyniki 12. kolejki:

Zgoda Byczyna-Jaworzno – Brzezina Osiek 1:2 (1:1); bramki: Orawski 25 – Baranowski 8, Kozioł 77.

LKS Rajsko – LKS Żarki 0:0

Hejnał Kęty – Fablok Chrzanów 2:0 (0:0); bramki: P. Dudzic 57, 76.

Naroże Juszczyn – Nadwiślanin Gromiec 2:1 (1:1); bramki: Stawicki 15, Romaniak 88 – Witoń 20.

Babia Góra Sucha Beskidzka – Victoria Jaworzno 0:3 (0:2); bramki: Lipiec 10, Zięba 18, Duda 63.

LKS Bobrek – Skawa Wadowice 2:1 (1:1); bramki: Sz. Bernat 5 (smob.), K. Chylaszek 83 – Sz. Bernat 36.

Halniak Targanice – Ciężkowianka Jaworzno 8:0 (4:0); bramki: Górski 10, 17, Studnicki 25, 62, Nieciąg 40, 65, 71, 78.