KO Oświęcim. Górnik Brzeszcze - LKS Żarki. Brzeszczanie strzelali, goście pudłowali, a gra się na gole. Wyniki 14. kolejki

KO Oświęcim; Górnik Brzeszcze - LKS Żarki 2:0. Na zdjęciu: Konrad Szafran (z lewej, Żarki) zatrzymuje Mateusza Piwowara z Górnika Brzeszcze. Jerzy Zaborski
Górnik Brzeszcze, jeden z faworytów piłkarskiej klasy okręgowej zachodniej Małopolski, pokonał na własnym boisku LKS Żarki, rywala z dolnych rejonów tabeli. Jednak gdyby goście mieli lepiej nastawione celowniki, emocje w tym spotkaniu byłyby większe. Poznajcie wyniki 14., kolejki i strzelców goli. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Od początku na boisku było dużo walki, więc szansą na gola były stałe fragmenty. Właśnie po rzucie wolnym Bartłomiej Kurzak przeniósł piłkę nad poprzeczkę (13 min).

Ładną indywidualną akcją popisał się Mateusz Piwowar. Wpadł z lewej strony w pole karne i uderzył książkowo w przeciwny róg. Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką (22 min).

Jednak po prostopadłym podaniu od Patryka Wysogląda, Bartłomiej Kawczak tzw. podcinką trafił do siatki nad interweniującym Dawidem Madeją.

Akcja Żeglenia mogła poderwać Żarki

Na początku drugiej połowy sam przed bramkarzem znalazł się Jakub Żegleń, jednak ofiarna interwencja obrońcy sprawiła, że dotknięcie piłki nie pozwoliło na oddanie precyzyjnego strzału.

To się zemściło kilkanaście minut później. Prawą stroną urwał się Jakub Matys. Zgubi rywali, wpadł w pole karne i płaskim strzałem w dalszy róg pokonał Dawida Madeję.

Żareccy piłkarze nie rezygnowali ze zdobycia gola. Po rzucie wolnym i zgraniu piłki przez Dawida Rzeszutkę, z bliska nad poprzeczkę uderzył Radosław Górka (80 min). W końcówce Marcin Niziołek urwał się spod opieki obrońców w polu karnym i uderzył ponad poprzeczkę (88 min).

- Mecz pod nasze dyktando, chodź przeciwnik groźne kontrował. Brakowało nam skuteczności. W ostatnich dziesięciu minutach zmarnowaliśmy kilka okazji, bo wynik byłby wyższy – uważa Wojciech Włodarczyk, trener brzeszczan.

- Gdybyśmy w każdym meczu wykorzystali przynajmniej połowę swoich okazji, nasz dorobek punktowy byłby znacznie lepszy – zwrócił uwagę Robert Saternus, trener Żarek.

Górnik BRZESZCZE - LKS ŻARKI 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kawczak 37, 2:0 Matys 68.

Górnik: Błazenek – Baraniak (82 Raczek), Żmudka, Salepa, Kojm – Wysogląd (46 Matys), Sojka, Czerwik, Krężel (82 Wanat), Piwowar (76 Żmuda) – Kawczak (76 Ochman).

ŻARKI: Madeja – Szafran, Górka, Wadas (72 Osadziński), K. Jesionowski – Rzeszutko, Żegleń, Nędza, Przepiórka (82 Piwowarski), Cygan (77 Kikla) – B. Kurzak (82 Niziołek).

Sędziował: Sławomir Zięba (Wadowice). Żółte kartki: Kawczak, Krężel, Matys, Żmudka – B. Kurzak, Cygan, Kikla. Widzów: 120.

Inne wyniki 14. kolejki:

Babia Góra – Nadwiślanin Gromiec 5:1 (3:1); bramki: R. Starowicz 3, Łuczak 20, Stróżak 30, 90, A. Żmuda 60 – Zajas 14.

Hejnał Kęty – Brzezina Osiek 1:2 (0:0); bramki: Karpiński 72 – Dubiel 51, Senkowski 57.

LKS Bobrek – Ciężkowianka Jaworzno 2:0 (1:0); bramki: Kaczmarczyk 19, Gajda 50.

Skawa Wadowice – Victoria Jaworzno 4:1 (2:1); bramki: T. Bernat 16, Sz. Bernat 26, Drobniak 55, M. Kuzia 75 – Łoziński 8.

Naroże Juszczyn – Fablok Chrzanów 4:1 (3:1); bramki: Madziała 31, 75, M. Kuszyk 9, S. Kuszyk 43 – Wawak 5.

Zgoda Byczyna-Jaworzno – LKS Rajsko 0:1 (0:1); bramka: Wykręt 1.

Halniak Targanice – LKS Gorzów 4:2 (2:1); bramki: G. Kubik 15, K. Fujawa 35, Studnicki 70 i 90- Ł. Cichoń 20, A. Molenda 75.