Krynica: UKŁF Unia Oświęcim dominuje

Andrzej Rzycki
UKŁF Unia Oświęcim wygrała zdecydowanie punktację klubową podczas rozgrywanych w Krynicy finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie figurowym. Na starcie zawodów stanęło 70 zawodniczek i zawodników z 15 klubów.

Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych - juniorów młodszych A (15-19 lat) i juniorów młodszych B (10-14 lat). Oświęcimianki prowadzone przez Iwonę Mydlarz-Chruścińską i Ewę Lofek zdominowały kategorię solistek grupy B, zajmując wszystkie miejsca na podium. Klubowa rywalizacja o medale była niezwykle zacięta. Ostatecznie zwyciężyła 13-letnia Elżbieta Gabryszak, przed dwa lata młodszą Adą Wawrzyk i 14-letnią Małgorzatą Zając. W tej samej grupie solistów trzecie miejsce zajął zawodnik UKŁF Unii - Sebastian Szymłowski.

W krynickich finałach zgodnie z oczekiwaniami dominowały pary sportowe UKŁF Unii. Duety z nadsolańskiego grodu uplasowały się na czterech pierwszych miejscach. Zwycieżyła Anna Siedlecka i Jakub Tyc, przed Aleksandrą Malinkiewicz i Jakubem Lofkiem, Magdaleną Jaskółką i Piotrem Snopkiem oraz Olimpią Kłusek i Maciejem Litwinem.
Na miejscach punktowanych sklasyfikowano także juniorów młodszych A z UKŁF Unii. Wśród solistek szósta była Katarzyna Wilczyk. Z kolei Bartłomiej Michałek w rywalizacji solistów zajął siódmą pozycję.
W klasyfikacji wojewódzkiej, reprezentowana wyłącznie przez UKŁF Unię - Małopolska minimalnie przegrała tylko z województwem łódzkim. Punkty dla mistrzowskiego województwa zbierały dwa kluby.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Pies udaremnił przemyt papierosów