Łęki. Soła wyszła z kryzysu, tym razem urwała punkt Unii

Piłkarze Unii Oświęcim i Soły Łęki szukali goli, ale nie udało się im ich strzelić. Fot. Jerzy Zaborski
Soła Łęki najtrudniejszy okres w V lidze wadowickiej ma już za sobą. Podopieczni Grzegorza Bogdana po dwóch zwycięstwach tym razem podzielili się punktami w derbach ziemi oświęcimskiej Unią, chcąc się na stałe zadomowić w środku tabeli, bo niedawno byli w jej dolnych rejonach.

Mający mistrzowskie aspiracje oświęcimianie, w pierwszej połowie kompletnie zawiedli. Dudzicowi udało się stanąć do pojedynku z Szymańskim, lecz przestrzelił. To była jedyna okazja oświęcimian. - Przed przerwą chłopcy przeszli obok gry, więc w przerwie musiałem nimi trochę wstrząsnąć – powiedział Sławomir Frączek, trener Unii.

_ - Wydaje mi się, że Unia przystąpiła do gry z dużym respektem. Już nie jesteśmy dostarczycielami łatwych punktów, tylko mieliśmy na koncie dwa zwycięstwa _– przypomniał Dariusz Marszałek, kierownik łęckiej drużyny.

W 40 min gospodarze mogli się pokusić o objęcie prowadzenia. Z rzutu wolnego uderzył Bogdan, z prawie 40 metrów. Piłka niesiona siłą wiatru mogła przelobować Kubasa, który w ostatniej chwili wypchnął ją na korner.

Po zmianie stron goście wypracowali kilka okazji, ale razili nieporadnością przed bramką rywali, Światłowski i T. Kocoń pudłowali z najbliższej odległości.

W 87 min miejscowi mogli skarcić oświęcimian, lecz po strzale Ruska piłka trafiła w słupek.

Soła Łęki – Unia Oświęcim 0:0
Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Żółte kartki: Zemła, Pawlusiak, Konrad Żmuda, J. Wójcik – T. Kocoń, Nowotarski. Widzów: 100.

Soła: Szymański – Zemła, Gabryś (55 Drabek), Kramarczyk, Pawlusiak – Bogdan (88 Lekki), Karnas (55 Matejko), Dziubek, J. Wójcik (75 Konrad Żmuda) – D. Wójcik, Rusek.

Unia: Kubas – Grzywa, Kabara, Wiertel, Handzlik (75 Migdał) – Ł. Pactwa (46 Kozioł), Nowotarski, Jończyk, Światłowski – Dudzic, Boba (46 T. Kocoń).

Inne mecze:

Skawa Wadowice – Soła II Oświęcim 0:3, Dąb Paszkówka - Chełmek 0:0, Sokół Przytkowice - Brzezina Osiek 1:4, Jałowiec Stryszawa - Niwa Nowa Wieś 0:0, Zagórzanka Zagórze - Nadwiślanin Gromiec 3:1, Tempo Białka - Orzeł Ryczów 2:0, Żarki - Bobrek 3:4.