Libiąż. Krzysztof Bryła, bramkarz z przymusu, zatrzymał Górnika

Krzysztof Bryła, nominalny obrońca, w Libiążu z konieczności wystąpił w roli bramkarza Sosnowianki. Z dobrym skutkiem. Fot. Jerzy Zaborski
Górnikowi Libiąż po wygranej na Michałowiance nie udało się pójść za ciosem. Na własnym boisku przegrał z Sosnowianką Stanisław Dolny, beniaminkiem grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej.

Wobec kontuzji Polita i braku rezerwowego bramkarza, z konieczności między słupkami gości wystąpił nominalny stoper, Krzysztof Bryła. Doskonale zdał egzamin z nowego fachu, bo w 80 min obronił karnego Łukaszowi Wierzbie. - Strzał był precyzyjny, blisko słupka, ale Bryła okazał się niczym skała, potrafiąc odbić piłkę – cieszył się Paweł Szczęsny, kierownik Sosnowianki.

O wyniku meczu rozstrzygnęła akcja Skórskiego, który podciągnął niemal do linii końcowej boiska, zagrał wzdłuż bramki, a Lisowski z bliska dopełnił formalności.

Goście mogliby uniknąć nerwowej końcówki, gdyby przed przerwą mieli lepiej nastawione celowniki. Sam Lisowski zmarnował trzy okazje „sam na sam”. Jedną obronił mu Smok, potem został zablokowany, a za trzecim razem spudłował. Doskonałą okazję miał też Mizia. - Nawet przy połowicznej skuteczności, na drugą połowę moglibyśmy wyjść w komfortowym nastroj_u – podkreślił Szczęsny. - _Przyznam, że po ostatnim gwizdku sędziego wziąłem głęboko oddech. Już dawno nie graliśmy takiego meczu, w którym wszystko szło nam „pod górkę”.

Górnik Libiąż – Sosnowinka Stanisław Dolny 0:1 (0:0)
0:1 Lisowski 89.
Sędziował: Jarosław Kuźniar (Kraków). Żółte kartki: Pawlak (dwie), Smok (dwie), Wilczak, Kmiecik, Wierzba, Kułaga, Szczurek – Para, Lisowski. Czerwone kartki: Pawlak (54), Smok (90+1). Widzów: 50.

Górnik: Smok – Szczurek, Kułaga, Kmiecik, Domagała (77 Nędza) – Patyk, Guzik, Wierzba, Wilczak – Bogacz (77 Wójcik), Pawlak.

Sosnowianka:
Bryła – Konopka, Frączek, Madejski, Skwarczeński – Kowalski (84 Gawron), Paśnik (46 Skórski), Szydłowski, Para – Lisowski, Mizia.

Inne mecze:

Kalwarianka – MKS Trzebinia-Siersza 1:6, Orzeł Piaski Wielkie – Halniak Maków Podhalański 2:1, Nowa Proszowianka – Michałowianka 0:3, Skawinka – Wiślanie Jaśkowice 0:1, Spójnia Osiek Zimnodół – Garbarz Zembrzyce 3:1, Wiślanka Grabie – Iskra Klecza 0:1, Jutrzenka Giebułtów – Górnik Wieliczka 1:0.