Libiąż. Wiosenny falstart Górnika w potyczce z Orłem Piaski Wielkie [ZDJĘCIA]

Łukasz Jamróz (z lewej, Górnik Libiąż) po półrocznej przerwie wrócił na boisko, by pomóc kolegom w walce o zachowanie czwartoligowego bytu. Fot. Jerzy Zaborski
W Libiążu niespodzianki nie było. Okupujący przedostatnie miejsce w tabeli grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej miejscowy Górnik nie dał rady Orłowi Piaski Wielkie, jednemu z faworytów rozgrywek.

Kto wie jednak, jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby Kmiecikowi udało się wygrać pojedynek z Wiśniewskim, czy zimną krew zachował Jamróz, który z 5 m trafił w bramkarza.

Tymczasem Smokowi nie udało się opanować piłki, którą do siatki wepchnął Zelek.

W 61 min do remisu mógł doprowadzić Wilczak, lecz i on przegrał pojedynek z Wiśniewskim.

Wynik meczu ustalił Wędzony, który przelobował Smoka. - Gospodarze grali prostymi środkami, ale byli groźni, więc musieliśmy zachować czujność – powiedział Marek Holocher, trener Orła.

Górnik Libiąż – Orzeł Piaski Wielkie 0:2 (0:1)
0:1 Zelek 33, 0:2 Wędzony 90.
Sędziował: Lucjan Wesołowski (Oświęcim). Żółte kartki: Kułaga, Ojirogbe – Kozieł (dwie). Czerwona kartka: Kozieł (90+1). Widzów: 100.

Górnik: Smok – Ojirogbe, Wcisło, Madej, Kułaga, Lickiewicz, Jamróz, Szczurek (60 Wilczak), Wójcik (82 Domagała), Patyk (63 Pawlak) – Kmiecik.

Orzeł: Wiśniewski – Kozieł, Kubera, Spolitakiewicz, Krajewski, Adamczyk (62 Duszyk), Zelek, Bruzda (81 Kapera), Strojek (81 Czyżowski), Chodźko, Wędzony.

Inne mecze:

MKS Trzebinia-Siersza – Iskra Klecza 4:0, Jutrzenka Giuebułtów – Wiślanie Jaśkowice 1:1, Spójnia Osiek Zimnodół – Sosnowianka Stanisław Dolny 1:1, Skawinka – Halniak Maków Podhalański 0:0.