LKS Jawiszowice – Sokół Kocmyrzów. Geniusz Adriana Korczyka, czyli dwa gole w minutę dla jawiszowiczan [ZDJĘCIA]

IV liga małopolska, grupa zachodnia: LKS Jawiszowice - Sokół Kocmyrzów 4:1. Na zdjęciu: Adrian Korczyk strzela gola na 2:1 dla Jawiszowic. Jerzy Zaborski
LKS Jawiszowice u progu wiosny w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej kompletuje zwycięstwa. Na własnym boisku „upolował” Sokoła Kocmyrzów, a był to już drugi wiosenny sukces podopiecznych Jarosława Płonki. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Miejscowi na początku przeprowadzili kilka akcji oskrzydlających. Po jednej z nich, na bliższy słupek wbiegł Marcin Herman, a jego strzał był nie do obrony. Po kolejnej akcji z prawego skrzydła, Adrian Korczyk uderzył nad poprzeczkę (23 min).

W odpowiedzi, Assinor przed polem karnym ograł Łukasza Radomskiego i płaskim strzałem doprowadził do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się od wybornej pozycji Assinora, który z bliska nie znalazł sposobu na Smoka.

Jednak potem dał o sobie znać geniusz Adriana Korczyka, który w minutę zdobył dwa gole. Najpierw trafił po wolnym wykonanym przez Przemysława Pitrego, wykazując się sprytem w zamieszaniu na przedpolu bramkowym gości. Później wykończył akcję oskrzydlającą Michała Płonki.

LKS Jawiszowice – Sokół Kocmyrzów 4:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Herman 13, 1:1 Assinor 30, 2:1 Korczyk 72, 3:1 Korczyk 73, 4:1 M. Płonka 83.

Jawiszowice: Smok – Pierlak, Radomski, Pitry, Sitko (90 Wysogląd) – D. Hałat, Zieliński, Herman, M. Płonka (87 Michalski) – D. Płonka, Korczyk.

Sokół: Chillari – Kurnik, Gaweł, Orłowski (89 Brak), Pietrzyk – Guja (89 Targosz), Stec (77 Stepankov), Romuzga, Zdebski (77 M. Hałat) – Cholewa, Assinor.

Sędziował: Igor Wojas (Wadowice). Żółte kartki: M. Hałat, Cholewa. Widzów: 120.