LKS Jawiszowice – Wiślanie Jaśkowice. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Hat-trick Seweryna [ZDJĘCIA]

IV liga w Małopolsce, grupa zachodnia (13 kwietnia 2022); LKS Jawiszowice - Wiślanie Jaśkowice 1:5. Na zdjęciu: Konrad Balcer (z piłką Wiślanie) atakowany przez Łukasza Radomskiego (z prawej). Jerzy Zaborski
W środę, 13 kwietnia 2022, rozegrano awansem dwa spotkania z weekendowej świątecznej kolejki. W Jawiszowicach doszło do konfrontacji zespołów z czołówki grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej. Gospodarze nie dali rady wiceliderowi, Wiślanom Jaśkowice. Można powiedzieć, że wyrównującym trafieniem rozdrażnili rywala. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Gospodarze rozpoczęli ostrożnie, skupiając się na destrukcji. Z kolei wicelider w ataku pozycyjnym nie bardzo miał pomysł na rozerwani szyków obronnych rywala.

Jednak po akcji oskrzydlającej Jakuba Seweryna, przed polem bramkowym odnalazł się Adisa Monsuru. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

Pięć minut później Monsuru strzelał karnego. Jego intencje wyczuł Krzysztof Smok, rzucając się w prawy róg. To już drugi zmarnowany wiosną karny przez Adisę Monsuru.

Goście mogli za to zapłacić. W odpowiedzi, po drugiej stronie boiska, po rzucie rożnym, Dawid Płonka główkował w poprzeczkę.

Po zmianie stron, strzałem z rzutu wolnego, w dalszy róg, do remisu doprowadził Sebastian Frączek.

Odpowiedź gości była natychmiastowa. Po akcji Arkadiusza Lewińskiego, Krzysztof Smok odbił piłkę przed siebie, więc do siatki wpakował ją Jakub Seweryn.

W drugiej części nad gospodarzami kłębiły się ciemne chmury. Co chwilę bito na alarm na przedpolu bramki Krzysztofa Smoka.

Kąśliwy strzał zza pola karnego oddał Adisa Monsuru, lecz Krzysztof Smok wyciągnął się jak struna, wypychając piłkę poza boisko.

Później solową akcją przeprowadził Konrad Balcer. Strzał Bartłomieja Czarneckiego obronił Smok, a piłkę skaczącą przed linią bramkową wybił Michał Płonka. Po kolejnej akcji Monsuru skutecznie interweniował Smok.

Wreszcie Dariusz Żaba strzałem w bliższy róg pokonał Smoka, a niespełna 60 sekund później Monsuru wymanewrował kilku rywali, obsłużył podaniem Seweryna, który wygrał pojedynek ze Smokiem, a kilka minut później ustalił wynik meczu, kompletując hat-tricka.

- Źle mentalnie weszliśmy w mecz. Początek ostrożny w obu stron. Pierwszą bramkę straciliśmy „z niczego”. Obroniony karny dawał nadzieję, że po przerwie będziemy grali lepiej. Udało się wyrównać, ale strata drugiego gola minutę później kompletnie nas rozbiła – ocenił Jarosław Płonka, trener Jawiszowic.

LKS Jawiszowice – Wiślanie Jaśkowice 1:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Monsuru 37, 1:1 Frączek 53, 1:2 Seweryn 54, 1:3 Żaba 79, 1:4 Seweryn 79, 1:5 Seweryn 88.

Jawiszowice: Smok – Sitko, Radomski (83 Michalski), Waliczek, Pierlak (26 Wawak) – Hałat, Frączek, Herman, M. Płonka – D. Płonka (78 Wysogląd), Korczyk (84 Zieliński)

Wiślanie: Ropek – Gogola, Lewiński, Gałka, N. Morawski – Czarnecki, Żaba (83 Źródlewski), Głaz, Balcer – Monsuru, Seweryn.

Sędziował: Maciej Górski (Kraków). Żółte kartki: Waliczek, M. Płonka. Widzów: 80.

Inne mecze 23. kolejki:

MKS Trzebinia – Clepardia Kraków 3:1 (1:1); bramki: Kowalik 40, Kalinowski 74, Szczurek 77 - Kupiec 24.