Lublin/Oświęcim: Trzeci złoty medal Wojtka Wojdaka w MP w Lublinie

Wojciech Wojdak zdobył indywidualnie w zimowych mistrzostwach Polski w Lublinie już trzy złote medale. Fot. Jerzy Zaborski
Może i dziewczęta lubią brąz, ale wciąż jeszcze 19-letni Wojtek Wojdak, zawodnik Unii Oświęcim rodem z Maszkienic, w zimowych mistrzostwach Polski w pływaniu na krótkim basenie w Lublinie, zdecydowanie woli złoty kolor. W czwartym i - ostatnim swoim indywidualnym starcie - zdobył trzecie mistrzostwo Polski, tym razem na 800 metrów stylem dowolnym.

Uzyskany czas 7.33,60 jest nie tylko kwalifikacją na letnie ME na długim basenie w Londynie, ale także nowym rekordem Polski seniorów. Oświęcimian wymazał z tabel wynik sprzed kilkunastu dni, a uzyskany w zimowych ME na krótkim basenie w izraelskiej Netanji, który wynosił 7.37,15.

Wynik Wojdaka w Lublinie jest także lepszy od rekordu Polski młodzieżowców 19-, 20-, 21-, 22- i 23-letnich.

Drugi był Filip Zaborowski z MKP Szczecin (7.38,36), a miejsce na najniższym podium przypadło w udziale Kacprowi Klichowi ze Śląska Wrocław (7.46,63).

Przypomnijmy, że specjalizujący się w długich dystansach stylu dowolnego Wojtek Wojdak wcześniej wywalczył mistrzostwa Polski na 400 metrów (4.40,36) i na 1500 m (14.36,57).

Startował także na 400 metrów stylem zmiennym, zdobywając srebrny medal (4.12,40), choć do finału wszedł z pierwszym czasem. Jednak niespełna pół godziny wcześniej startował w wyścigu na 1500 m stylem dowolnym, więc nie miał zbyt wiele czasu na regenerację, a tak się złożyło, że właśnie w drugim dniu mistrzostw walczył o dwa medale.