Małopolska liga juniorów starszych. Strzelecka niemoc Soły Oświęcim równa się porażka z AP Profi Zielonki [ZDJĘCIA]

Szymon Stasik strzela drugiego gola dla AP Profi Zielonki, pieczętującego jego zwycięstwo nad Sołą w Oświęcimiu 2:0. Fot. Jerzy Zaborski
W pojedynku sąsiadów w tabeli małopolskiej ligi juniorów starszych, rozegranych w Oświęcimiu, miejscowa Soła przegrała z AP Profi Zielinki (0:2). Gospodarze byli skazani na porażkę, bo dopadła ich strzelecka niemoc. Licznik odmierzył już 356 minut bez gola i wciąż będzie bił. Komu uda się go zatrzymać?

W pierwszej połowie dużo było walki, ale zawodnicy obu stron zapomnieli, że futbol jest wymierną grą i w nim punktów za styl nie przyznają, czy długość dryblingu. Trenerzy Łukasz Jasek i Andrzej Niedzielan na próżno prosili swoich podopiecznych, żeby więcej strzelali.

A że się opłacało, świadczyła sytuacja gospodarzy, kiedy Kacper Piwowarski prostopadłym podaniem obsłużył Eryka Zontka, a po jego strzela piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W obozie gości bardzo dobrze prezentował się Szymon Stasik. W 20 min ładnie minął dwóch rywali, zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z partnerów nie odczytał jego intencji. Wprawdzie piłkę na linii pola karnego przejął Kacper Jodłowski, ale zbyt długo dryblował i nie oddał strzału.

Tuż przed przerwą próbkę swoich technicznych umiejętności dał Stasik. Najpierw przyjął na prawym skrzydle piłkę zagraną od Sebastiana Kowalczyka, by popędzić z nią niemal do linii końcowej. Tam poradził sobie z obrońcą, a tym razem podanie wzdłuż bramki z bliska na gola zamienił Szymon Suślik.

Po zmianie stron główny aktor tego spotkania, czyli Szymon Stasik, na prawym skrzydle poradził sobie z Kamilem Narwojszem i potężnym strzałem pokonał Kozieła.

Oświęcimianie tego dnia nie byli w stanie niczego osiągnąć. Za komentarz ich postawy niech służy fakt, że jedyny strzał po przerwie, a drugi w meczu, odważył się oddać Patryk Formas. Trafił jednak w bramkarza.

Soła Oświęcim – AP Profi Zielonki 0:2 (0:1)