Medale niepełnosprawnych pływaków z Oświęcimia w mistrzostwach Polski w Szczecinie

Grupa niepełnosprawnych pływaków z Oświęcimia miała powody do zadowolenia po mistrzostwach Polski w Szczecinie.
Udane były oświęcimian mistrzostwa Polski w pływaniu niepełnosprawnych, rozegranych w Szczecinie.

Niepełnosprawni zdobywają medale w swojej grupie niepełnosprawności, a nie za starty w poszczególnych stylach.
Marcin Potoczny wywalczył złoty medal w kategorii S-6 (wygrał na 50 i 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym oraz był drugi na 200 m stylem zmiennym).

Srebrny medal zdobyła Kinga Kowalcze, w kategorii S-8, wygrywając wyścigi na: 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem motylkowym i 200 m stylem zmiennym. Była druga na 50 m stylami klasycznym i motylkowym.

Dzięki swoim dobrym występom Kowalcze i Potoczny zostali powołani do kary paraolimpijskiej, a Potoczny dodatkowo wystartuje w sierpniowych mistrzostwach Europy w Holandii i został uznany najlepszym żabkarzem mistrzostw we wszystkich kategoriach niepełnosprawności.

Brązowy medal w kategorii S-4 zdobył Jakub Matyja, wygrywając na 100 i 200 m stylem dowolnym oraz zajmując drugie lokaty na 50 m stylem dowolnym i 150 m stylem zmiennym.

Z kolei Kamil Hankus zajął 5. miejsce w klasyfikacji S-7. Wygrał wyścigi na 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym. Na 50 m stylem dowolnym był piąty, a „oczko” niżej sklasyfikowany na 100 i 400 m stylem dowolnym.

W zawodach startowali zawodnicy z 31 klubów, także zagranicznych: Niemiec, Estonii, Meksyku, Uzbekistanu, Izraela i Kamerunu.