Medale w Biegu Niepodległości w Oświęcimiu dostali wszyscy. Zwycięzca był jeden

Bogusław Kwiecień
Ponad 340 zawodników stanęło na starcie biegu z okazji Święta Niepodległości "Jedenastka na 11 Listopada". Najlepszy okazał się biegacz z Tychów

Zwycięzcą piątej edycji biegu "Jedenastka na 11 Listopada" organizowanego w Oświęcimiu z okazji Święta Niepodległości został biegacz z Tychów Paweł Kosek. 24-letni zawodnik potrzebował na pokonanie trasy o długości 11 km 38,5 min. - Trasa była dobra, aura sprzyjająca. Wynik mógł być trochę lepszy, ale nie ma co narzekać - powiedział zwycięzca, który w tej imprezie pobiegł po raz pierwszy, ale w ogóle to już był jego drugi start w zawodach w Oświęcimiu. Poprzednio wygrał "Zieloną Dychę".
Drugi w środowym biegu był Adrian Bartuś z Oświęcimskiego Klubu Biegacza "Zadyszka", który na pokonanie dystansu potrzebował niewiele ponad 39 min. Dodajmy, że w ub. roku był on zwycięzcą tego biegu.
Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, czterokrotna mistrzyni Polski w półmaratonie. Na mecie poza synem Jędrzejem, sukcesu pogratulowała jej m.in. Beata Jarzębowicz oraz Bogdan Gaweł z Zaborza k. Oświęcimia. W tym roku 5-letni biegacz stanął na starcie w czerwonej koszulce z białym orłem piersiach. Jak podkreśla, jest to dla niego okazja, aby zademonstrować swój patriotyzm, pokazać symbole, które powinny łączyć Polaków.