Mistrzostwa Oświęcimia w brydżu sportowym dla amatorów i zrzeszonych. Patronat nad imprezą objął prezydent Janusz Chwierut

Pierwsze mistrzostwa Oświęcimia brydżystów za nami. Będą kolejne edycje imprezy
Pierwsze mistrzostwa Oświęcimia brydżystów za nami. Będą kolejne edycje imprezy Leon Kwiatkowski/Wiesław Froń
W Osiedlowym Domu Kultury Zasole w Oświęcimiu odbyły się mistrzostwa amatorów i Turniej o Puchar Prezydenta Oświęcimia w Brydżu Sportowym. W mistrzostwach udział wzięło 46 zawodników, czyli 23 pary sportowe. Impreza została dofinansowana przez miasto.

Zwycięzcy otrzymali Puchary Prezydenta Oświęcimia oraz nagrody rzeczowe w kategoriach amatorów i zawodników zrzeszonych.

W rywalizacji o Puchar Prezydenta zwyciężyli: Zbigniew Przeginiak (Sokół Gorlice), Mirosław Sady (Czarna Papuga Zwierzyniec Kraków) - 62.83 pkt. Za nimi uplasowali się: Janusz Natorski i Robert Podsiadły (J&J Kraków) - 62.14 pkt. Oraz Dominika Ocylok z Tomaszem Kłysem (KS AZS Wratislavia V WR) - 61.50 pkt

W mistrzostwach Oświęcimia amatorów zwyciężyli oświęcimianie Halina Kobosko i Stanisław Gołowieszko (50.67 pkt). Za nimi znaleźli się libiążanie Barbara Komala i Włodzimierz Komala (47.17 pkt.) oraz Wiesław Froń (Pszczyna) i Leszek Werner (Oświęcim) - 42.67 pkt.

Organizatorzy deklarują, że zawody na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych Oświęcimia.