Mocne otwarcie pozwoliło kadetom Niwy Oświęcim wypunktować w Gorlicach miejscowy MKS

Kadeci Niwy Oświęcim po wyjazdowej wygranej w Gorlicach zachowali szansę na mistrzostwo Małopolski.
Udanie rozpoczęła Niwy Oświęcim drugą część rozgrywek o mistrzostwo Małopolski kadetów w koszykówce, pokonując w wyjazdowym spotkaniu MKS Gorlice 86:45.

Oświęcimianie szybko narzucili swój styl rywalom, obejmując po siedmiu minutach pierwszej kwarty prowadzenie 21:4, a po kolejnych trzech było 30:12.

Mocne otwarcie Niwy ustawiło dalszy przebieg rywalizacji, pozwalając jej zawodnikom kontrolować mecz do samego końca. _- Wygrana w Gorlicach mocno przybliżyła nas do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Zachowaliśmy także szansę na mistrzostwo Małopolski _– stwierdził Wojciech Porębski, trener oświęcimskich koszykarzy.

W najbliższą niedzielę, 23 lutego (godz. 12) w sali PZ nr 2 (popularny „Chemik”), Niwa podejmie niepokonaną dotąd Unię Tarnów.

Na koniec prezentujemy statystyki najlepszych zawodników Niwy podczas wyprawy do Gorlic: