MP 15-latków w pływaniu w Oświęcimiu, dzień IV. Unia bez medalu. Smurzyńska i Filipiak najlepszymi zawodnikami mistrzostw. ZDJĘCIA

Oświęcim, MP 15-latków w pływaniu na długim basenie. Dzień IV
Oświęcim, MP 15-latków w pływaniu na długim basenie. Dzień IV Fot. Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu zakończyły się letnie mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich w pływaniu na długim basenie. Po czterech dniach zmagań najlepszą zawodniczką mistrzostw została Julia Smurzyńska z SMS Galicji Kraków natomiast wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Filipiak Żabianki Gdańsk. Gospodarze, miejscowa Unia, w ostatnim dniu rywalizacji, nie zdobyli medalu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Oświęcim, MP 15-latków w pływaniu, dzień IV:

Oświęcimianie zakończyli imprezę z pięcioma medalami (2 srebrne i 3 brązowe). Ich dorobek mógł być większy. W ostatnim dniu rywalizacji, podobnie jak dzień wcześniej, przed nosem przeszły im dwa medale.

Aleksandra Juda zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym (2.24,70), a wyprzedzająca ją Martyna Druzowska z Delfina Gdynia uzyskała czas 2.24,45.

Dziewczęta Unii zajęły czwarte miejsce w sztafecie zmiennej 4x100 metrów (Aleksandra Juda, Ewa Wrona, Oliwia Pancerz, Judyta Kusion – 4.36,83. Trzecie było G-8 Bielany Warszawa (4.33,36). Wygrał Śląsk Wrocław, a drugi był KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W ostatnim dniu z dobrej strony pokazała się Ewa Wrona, zajmując 6. miejsce w finale A na 200 metrów stylem klasycznym (2.42,14). Trzecia Zuzanna Kamińska z Ostrowca Świętokrzyskiego uzyskała czas 2.39,47.

Z występów chłopców ponownie godny odnotowania był wyścig Adriana Czuby, który na 100 metrów stylem grzbietowym był drugi w finale B, czyli zajął 10. miejsce w kraju (1.03,11).

Trzeciego medalu w mistrzostwach Polski w Oświęcimiu nie udało się zdobyć Helenie Jarosz z Omegi Olkusz, bo na 200 metrów stylem klasycznym była czwarta (2.40,58).

- Zależało mi na tym wyścigu, bo w zimowych mistrzostwach Polski na krótkim basenie właśnie na 200 metrach „żabką” byłam mistrzynią Polski, więc chciałam obronić tytuł – wyjawiła zawodniczka. - Jednak bardziej od czwartego miejsca martwi mnie to, że mój czas z mistrzostw był tylko o 0,20 s lepszy od tych z wczesnej wiosny, kiedy pracowałam na pełnych obciążeniach.

Oświęcim. MP 15-latków w pływaniu: najlepsi Julia Smurzyńska i Mikołaj Filipiak

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Julia Smurzyńska** (SMS Galicja Kraków). Za nią uplasowały się: Zofia Sobczak (Jagiellonka Warszawa), Alicja Miłek (Solne Miasto Wieliczka). Olkuszanka Helena Jarosz uplasowała się na 5. pozycji tej prestiżowej klasyfikacji.

Wśród chłopców wygrał Mikołaj Filipiak (Żabianka Gdańsk). Za nim uplasowali się: Kacper Maksajda (Skalar Słupsk), Jerzy Laryś (Muszelka Warszawa), Rafał Mienicki (UKS 48 Warszawa Śródmieście), Jan Brzóska (G-8 Bielany Warszawa).

W klasyfikacji klubowej zwyciężył G-8 Bielany Warszawa (413 pkt.). Kolejne miejsca zajęły: Śląska Wrocław (216 pkt.), Żabianka Gdańsk (212 pkt.), Unia Oświęcim (182 pkt.), Polonia Warszawa (174 pkt.).

W klasyfikacji medalowej najlepszy był G-8 Bielany Warszawa, przed SMS Galicją Kraków i Żabianką Gdańsk.