Na koniec sezonu Niwa Nowa Wieś rozgromiła na własnym boisku wicelidera IV ligi Karpaty Siepraw 5:1

Piłkarze Niwy (niebieskie stroje) urządzili sobie strzelecki trening kosztem wicelidera z Sieprawia. Fot. Jerzy Zaborski
Niwa Nowa Wieś potraktowała poważnie spotkanie na własnym boisku z Karpatami Siepraw, wiceliderem grupy zachodniej IV ligi, dlatego sezon zakończyła na „piątkę”.

- Szkoda, że w tak smutnych okolicznościach zakończyliśmy sezon, ale nawet w grze kontrolnej powinno się zostawić więcej zdrowia na boisku od tego, co chłopcy pokazali na boisk_u – powiedział po zakończeniu spotkania Robert Nowak, trener sieprawian.
Wprawdzie już na początku, po dwóch akcjach Dudzica, bito na alarm przed bramką gości (1 i 3 min), ale wydawało się, że kontra Kęska, atakującego lewą stroną, który strzałem w krótki róg starał się zaskoczyć Kuźmę, ostudzi nieco zapędy miejscowych. Nic podobnego. Po dograniu Dudzica, Swarzyński wbiegł w pole karne, uderzając obok bezradnego Zachariasza.
Potem Zachariasz wyciął przed polem bramkowym mijającego go Dudzica, więc z karnego trafił Swarzyński. Jeszcze przed przerwą Dudzic lobem oszukał ostatnią instancję gości. –
Po stracie tego gola moi chłopcy byli na boisku już tylko statystami _– przyznał Robert Nowak.
Gospodarze mogli po przerwie podwyższyć wynik. W 52 min Dudzic nie sięgnął piłki zagranej wzdłuż bramki przez Swarzyńskiego.
Ładny był czwarty gol, zdobyty po kombinacyjnej akcji Nowickiego ze Swarzyńskim. Później jeszcze Rozner spudłował w sytuacji sam na sam (83 min), a Dudzic na minutę przed końcem.
Honor gości uratował Szczytyński, wykorzystując karnego podyktowanego po faulu Śliwy.

Niwa Nowa Wieś – Karpaty Siepraw 5:1 (3:0)
1:0 Swarzyński 25, 2:0 Swarzyński 33 karny, 3:0 Dudzic 36, 4:0 Nowicki 60, 5:0 Swarzyński 68 karny, 5:1 Szczytyński 73 karny.
Sędziował: Bartłomiej Noga (Wadowice). Żółte kartki: J. Makowski, Kajor, Nowicki, Śliwa – Zachariasz. Widzów: 100
.
Niwa: Kuźma – Śleziak, Góral, Śliwa, Januszyk – Chwierut (75 Pawlusiak), Nowicki, Kajor, Merta (70 J. Makowski) – Dudzic, Swarzyński (77 Rozner)
Karpaty: Zachariasz – Galas, Sikora (65 Matoga), Szablowski, Suder – Połomski, Szczytyński, Marchiński, Tyrka – Witko, Kęsek

Inne mecze: Górnik Wieliczka - MKS Trzebinia Siersza 3:2, Jutrzenka Giebułtów - Orzeł Piaski Wielkie 4:1, Przeciszovia Przeciszów - Sokół Przytkowice 0:1, Borek Kraków - Świt Krzeszowice 1:0, Czarni Staniątki - Cracovia II 0:2, Orzeł Balin - Garbarz Zembrzyce 1:2. Halniak Maków Podhalański - Soła Oświęcim 3:0 (awansem 26 czerwca).
AWANS: Soła Oświęcim.
SPADEK: Garbarz Zembrzyce, Czarni Staniątki, Orzeł Balin, Przeciszovia.