Najmłodsi adepci hokeja w Oświęcimiu mistrzami Śląska

Andrzej Rzycki
Żaki młodsze oświęcimskiej UKH Unii zamknęli hokejowy sezon 2010/11 tytułem mistrzów Śląska fot. Andrzej Rzycki
Puchar za zdobycie mistrzostwa Śląska w grupie żaków młodszych trafił do Oświęcimia. O wszystkim zadecydowało zwycięstwo biało-niebieskich w ostatnim meczu z Naprzodem na janowskim "Jantorze".

Oświęcimską drużynę wspólnie prowadzą Robert Piecha i Witold Magiera. Ten pierwszy zajmuje się pracą z 12-latkami, a Witold Magiera przygotowuje 11-latków. Młodzi hokeiści z tych roczników w sezonie zasadniczym rywalizowali z pięcioma innymi drużynami. Do finałowej fazy awansowały trzy najlepsze zespoły, czyli Naprzód Janów, MOSM Tychy i UKH Unia.

Na pozostałych miejscach sklasyfikowano sosnowieckie Zagłębie, MOSM Bytom-Zryw Ruda Śląska i GKS Katowice. Do finałów drużyny przystąpiły bez zaliczenia punktów z rundy zasadniczej. Grano między sobą mecz i rewanż. Osobno punktowano każdą z tercji, a więc w każdym meczu można było zdobyć sześć punktów.
O losach mistrzostwa Śląska decydował wyjazdowy pojedynek oświęcimian z Naprzodem. Dla gospodarzy nie miał on już większej stawki, bo janowianie wcześniej stracili szanse nawet na wicemistrzostwo.

Wiadomo było, że Naprzód zajmie trzecie miejsce. Aby wyprzedzić MOSM Tychy i sięgnąć po mistrzostwo Śląska, Unia musiała zdobyć w Janowie pięć punktów.
Oświęcimianie zwyciężyli w dwóch pierwszych tercjach (1:0, 3:0) i potrzebowali przynajmniej remisu w ostatniej odsłonie.

Naprzód objął prowadzenie i dopiero na dwie minuty przed końcem spotkania skutecznie odpowiedzieli unici. To był gol na wagę mistrzowskiego tytułu.

Drużynę żaków młodszych UKH Unii Oświęcim tworzą uczniowie czwartej i piątej klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu: Oskar Jędrzejewski, Marcin Tarnowski, Tomasz Sołtys, Patryk Chowaniec (bramkarze), Miłosz Noworyta, Marek Gawron, Szymon Mrózek, Dawid Kapała, Oliwia Kukla, Michał Gajdziszewski, Michał Wojciechowski (obrońcy), Przemysław Szymeczko, Patryk Kubas, Sebastian Szałaśny, Jan Malewski, Damian Hurnik, Seweryn Wojtyła, Jakub Ziemniak, Jakub Kupiec, Adrian Wołek, Mariusz Bibrzycki, Michał Magiera (napastnicy).
W kilku meczach wystąpiły także: Kamila Wieczorek, Joanna Strzelecka i Małgorzata Metyk. Trenerzy: Robert Piecha i Witold Magiera.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kradł benzynę na angielskich numerach