Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Nie woź pustego powietrza". Akcja przy Szkole Głównej Handlowej

Ewa Jankowska
"Nie woź pustego powietrza". Akcja przy Szkole Głównej Handlowej
"Nie woź pustego powietrza". Akcja przy Szkole Głównej Handlowej youtube.com
Idea akcji "Nie woź pustego powietrza" jest zdaniem organizatorów prosta - "wspólne przejazdy łączą kierowców mających wolne miejsca w swoim samochodzie z osobami, które chcą dostać się do tego samego punktu". Co wy na to? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o przejazdach z BlaBlaCar, przyjdźcie na parking przy głównym budynku SGH przy al. Niepodległości 164. Tam obecnie trwa akcja, której głównym celem jest zachęcanie do zmiany nieefektywnego modelu transportu.

"Nie woź pustego powietrza" - akcja BlaBlaCar
Według organizatorów akcji "Nie woź pustego powietrza" wspólne przejazdy z BlaBlaBar stają się coraz bardziej popularne zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. W informacji prasowej czytamy, że skorzystało z nich dotąd ponad 3 miliony Europejczyków. Wspólny przejazd rusza średnio co 4,7 sekundy, a razem pokonanych zostało już ponad 3 miliardy kilometrów. Na czym polega ich fenomen?

Czytaj także: "Swoją drogą" Tomka MIchniewicza. Zwierzenia (nie)odpowiedzialnego podróżnika

"Nie woź pustego powietrza" - łączenie kierowców i pasażerów
Wspólne przejazdy zdaniem twórców idei mają łączyć kierowców mających wolne miejsca w swoim samochodzie z osobami, które chcą dostać się do tego samego punktu. Ma to pozwalać na lepsze wykorzystanie zasobów - kierowcom umożliwić wypełnienie pustych miejsc w samochodzie, a pasażerom udostępnić komfortowy i niedrogi środek transportu. Taki sposób podróżowania pozwala nie tylko szybko i wygodnie dojechać na miejsce, ale również odciąża budżet zarówno podróżującego, jak i kierowcy. Pojawia się jednak pytanie - co z nieuczciwymi bądź nieprzychylnymi kierowcami? Albo po prostu takimi, z którymi podróż to raczej mordęga niż przyjemność?

Takie było ryzyko w przypadku podróżowania autostopem. Twórcy idei wspólnych przejazdów starają się jednak wychodzić naprzeciw skutkom ubocznym jazdy z nieznajomymi. Na platformie BlaBlaCar można dobierać osoby o podobnych zainteresowaniach i nawykach, a nawet o zbliżonym poziomie rozmowności (stąd zresztą pochodzi nazwa serwisu - osoby „Bla” to osoby małomówne, a „BlaBlaBla” – bardzo rozmowne).

Czytaj także: Open'er 2014: Faith No More ostatnim headlinerem festiwalu!

"Nie woź pustego powietrza" - poczucie bezpieczeństwa
BlaBlaCar ma zapewniać również poczucie bezpieczeństwa, ponieważ pasażerowie i kierowca nie są dla siebie anonimowi. Zaufanie użytkowników wobec siebie pomaga budować system wzajemnej weryfikacji – zarówno kierowcy, jak i pasażerowie po zakończonej podróży wystawiają sobie oceny. Są one potem widoczne dla całej społeczności. Ponadto BlaBlaCar pozwala na zaplanowanie godziny wyjazdu, dając pewność, że do celu dotrzemy na czas. Co więcej, w odróżnieniu od autostopu,

Czy bylibyście skłonni skorzystać z takiej oferty? Wolicie podróżować w samotności czy w towarzystwie? Piszcie w komentarzach!

KONKURS:**Wyślij przepis na danie z grilla i wygraj 2500zł w Dolinie Cahrlotty! Sprawdź: KLIK**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto