Nowa Wieś: Skrajne postawy Niwy, czyli porażka z Orłem Piaski Wielkie

Bogdan Swarzyński (przy piłce) i jego koledzy z Niwy Nowa Wieś, przegrali na własnym boisku z Orłem Piaski Wielkie 2:4. Fot. Jerzy Zaborski
Niwa Nowa Wieś kompletuje porażki w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej. Z Orłem Piaski Wielkie doznała trzeciej z rzędu...

- Po przerwie zagraliśmy słabo – przyznał Andrzej Tomala, trener Niwy.

_ - Rywali spotkał najniższy wymiar kary, a sędzia chyba się zlitował nad gospodarzami, przyznając im karnego z gatunku „fiku-miku”, po którym złapali z nami kontakt _– ocenił Marek Holocher, trener Orła.

Przy rzucie karnym walczący o górną piłkę Tlałka z Załęgą zderzyli się głowami, stąd protesty gości. _- Ciekawe, że jak dwa razy wycięto nam Gołosia, to rozjemca nie zareagował _– podkreślił Holocher.

Jednak goście po przerwie niepodzielnie dominowali, więc nawet po golu Dudzica zadali cios, pozwalający im uniknąć nerwowej końcówki; Szczytyński uderzył zza linii pola karnego, trafiając w przeciwny róg bramki Kuźmy.

A rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, bo po strzale Tlałki piłka po rękach Wałacha wpadła do siatki. -_ Żeby myśleć o jakichś zdobyczach, trzeba zagrać równo przez dwie połowy _– ocenił Tomala.

Krakowianie odpowiedzieli akcją Adamczyka, który trafił w słupek (22 min). Jednak Gołoś ze stoickim spokojem wygrał pojedynek sam na sam z Kuźmą.

Jeszcze przed przerwą Dudzic miał dwie okazje, by miejscowi odzyskali prowadzenie. W 37 min wpadł w pole karne, lecz lecz jego strzał w krótki róg obronił Wałach.

W odpowiedzi minimalnie nieclenie główkował Kapera, co było zapowiedzią dobrej gry gości w drugiej części spotkania.

Niwa Nowa Wieś – Orzeł Piaski Wielkie 2:4 (1:1)
1:0 Tlałka 17, 1:1 Gołoś 25, 1:2 Czyżowski 55, 1:3 Petho 68, 2:3 Dudzic 71 karny, 2:4 Szczytyński 86.
Sędziował: Roman Baran (Nowy Targ). Żółte kartki: Czyżowski, Gołoś. Widzów: 120.

Niwa: Kuźma – Stawowczyk (80 Zacny), Chwierut, Śliwa (43 Pawlusiak), Kajor – Merta (80 Zwaryczuk), Malarz, Tlałka, Pająk – Dudzic, Swarzyński.

Orzeł: Wałach – Kubera, Załęga, Tarabuła, Czyżowski – Mróz (89 Lisowski), Petho, Adamczyk (60 Szczytyński), Kapera (89 Wajda) – Gołoś, Sieradzki.

Inne mecze:

Borek Kraków – MKS Trzebinia Siersza 1:2, Kalwarianka – Karpaty Siepraw 2:0, Wiślanie Jaśkowice – Świt Krzeszowice 8:2, Cracovia II – Sokół Przytkowice 4:0, Iskra Klecza – Górnik Wieliczka 1:0, Garbarz Zembrzyce – Jutrzenka Giebułtów 0:2, Zieleńczanka – Halniak Maków Podhalański 2:1 (2:1).