Osiek-Zimnodół: kibice Spójni odetchnęli

Andrzej Rzycki
Nie wiodło się piłkarzom Spójni Osiek-Zimnodół w meczach kontrolnych. Z sześciu pierwszych sparingów podopieczni Daniela Tukaja aż pięć przegrali i jeden zremisowali. W dwóch kolejnych przyszły wreszcie zwycięstwa i w obu przypadkach do zera.

Najpierw V-ligowcy pokonali dwie klasy niżej notowaną Jurę Łobzów 2:0. Wynik w pierwszej połowie otworzył Robert Tomaszewski, który trafił do siatki po podaniu Damiana Glanowskiego. Na 2:0 podwyższył Tomasz Czarnota, a asystę przy tym trafieniu zapisał na swoim koncie Marcin Gocyk.

Kolejnym rywalem Spójni był inny przedstawiciel olkuskiej klasy A - Bolesław Bukowno. Osieczanie potrzebowali niespełna 30 minut, aby dwukrotnie pokonać golkipera rywali. Najpierw, po faulu na Piotrze Kasprzyku, z rzutu karnego trafił Daniel Tukaj. Później na listę strzelców wpisał się Michał Porębski. Na krótko przed przerwą padł jeszcze jeden gol autorstwa Michała Kordaszewskiego. Bukowian ostatecznie pogrążył Bartosz Bieda.

Przed inauguracją rundy rewanżowej w V lidze (19 marca) Spójnia zagra jeszcze z Piliczanką w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu olkuskiego podokręgu.

Zagłosuj na Najbardziej Wpływową Kobietę Małopolski
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Zarżnęli znajomego scyzorykiem dla 80 zł