Osobowość Roku 2019: Zwycięzcy z Radomska w głosowaniu wojewódzkim [WYNIKI]

nm
Osobowość Roku 2019: Zwycięzcy z Radomska w głosowaniu wojewódzkim. Zobacz wyniki.

Od początku stycznia nasi Czytelnicy wybierali osoby, które w minionym roku najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności. Laureaci z miast i powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego finału plebiscytu, głosowanie zakończyło się w piątek (28 lutego). Głosowanie prowadzone było w pięciu kategoriach: "Kultura", "Działalność społeczna i charytatywna", "Biznes" oraz "Polityka, samorządność i społeczność lokalna" i "Nauka" (kategoria wojewódzka).

Tytuły Osobowość Roku Województwa Łódzkiego 2019 w poszczególnych kategoriach zdobyli: Maciej Pawłowski (kompozytor i dyrygent z Łodzi), Paweł Święcicki (właściciel marki Święcicki Zdrój z gm. Czarnocin), Paweł Sikora (wicestarosta pajęczański, gmina Rząśnia) oraz Zbigniew Ciemny (prezes PKP Remtrak Idzikowice).

Jak w głosowaniu wojewódzkim wypadli zwycięzcy powiatowego głosowania w Radomsku? Emilia Sambor (pochodząca z Radomska tancerka klasyczna) do ostatnich chwil głosowania prowadziła w kategorii kultura, ostatecznie z 2996 głosami zajęła drugie miejsce. Czytaj też: USA, Francja, Chiny, Japonia... Emilia Sambor, baletnica z Radomska, na światowych scenach [ZDJĘCIA]

Anna Alama, działaczka społeczna z Barczkowic w gminie Kamieńsk, zdobyła 870 głosów, co dało jej 10 miejsce w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna". Krzysztof Ciecióra, pochodzący z Radomska wicewojewoda łódzki, z 149 głosami zajął 20. miejsce w województwie w kategorii "Polityka, samorządność i społeczność lokalna". Jan Skubisz, przedsiębiorca z Radomska, właściciel firmy Inkomet, uzbierał 73 głosy i w kategorii "Biznes" zajął 16. pozycję.
Zobacz pełne wyniki: OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. Koniec głosowania w finale wojewódzkim

W marcu odbędzie wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii "Kultura".